Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia?

Alex380 17 May 2012 16:44 3453 12
    Alex380
    Level 9  
    Witam...
    Jest to mój pierwszy post na forum i nie bardzo wiedziałem gdzie go umieścić...
    Jeżeli umieściłem go w nie odpowiednim dziale,to z góry przepraszam...

Wracając do setna sprawy,chodzi mi o to do czego może służyć ten wzmacniacz i komu może się przydać?
    To znaczy do kogo mogę kierować moją ofertę sprzedaży tego urządzenia.. i ile mogę się spodziewać pieniędzy za nie?

Posiadam do niego jeszcze mikser,też zmontowany we Wrocławskim ZDZ..

Z góry dziękuję za pomoc...

Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    volt1
    Level 30  
    Najogólniej mówiąc wzmacniacz ten służy do słuchania muzyki.
    Alex380
    Level 9  
    volt1 wrote:
    Najogólniej mówiąc wzmacniacz ten służy do słuchania muzyki.

Wątpię czy muzyki...wyjście jest jedno kanałowe...
  • Helpful post
    AnTech
    Level 31  
    Jest to typowy wzmacniacz radiowęzłowy. Do zastosowań domowych nieprzydatny. Wiele elementów można wykorzystać do budowy wzmacniacza gitarowego.
    Alex380
    Level 9  
    AnTech wrote:
    Wiele elementów można wykorzystać do budowy wzmacniacza gitarowego

Może lepiej rozebrać to na części i sprzedać oddzielnie?

Które podzespoły nadają się do budowy wzmacniacza gitarowego?
    hirogen
    Level 33  
    Lampy transformatory będą najbardziej wartościowe, fakt więcej można wziąć za to w częściach niż jako całość
    Alex380
    Level 9  
    hirogen wrote:
    Lampy,transformatory będą najbardziej wartościowe

Ile można dostać za lampy,a ile za transformatory?
    Nie siedzę w tym,więc nie mam obeznania w cenach...
  • Helpful post
    M_Rutkowski78
    Level 12  
    Witam!
    Za kwartet sprawnych lamp EL34 Tesli, jeśli mają pełną emisję jeszcze, lub zbliżaną do "Fabrycznej" można wziąć jakieś 120 -180zł, zależnie od stanu technicznego właśnie, no i pod warunkiem że to dobrany kwartet a nie cztery lampy przypadkowego pochodzenia.
    Warto żeby sprawdził je ktoś dla Ciebie, jeśli nie masz takiej możliwości, inaczej jako nie sprawdzone pójdą za grosze.
    Myślę że na pewno możesz sprawdzić, czy obwód żarzenia nie ma przerwy, lecz to za mało nam mówi.
    Ogólnie z tego co czytam w internecie na forach i z rozmów z ludźmi, widzę że wszelkie stare wzmacniacze
    Regent Vermona (nie lampowy), Telos, BIS i inne są teraz często "odkopywane" przez różnych "dłubaczy" -amatorów budowy sprzętu, szczególnie gitarowych wzmacniaczy, bo sporo części z takiej konstrukcji daje się użyć ponownie.
    Często też w tych wzmacniaczach można było znaleźć lampy firmy RFT, dość cenione. Lampy firmy Tesla też nie są złe, stara dobra produkcja, to nie to samo co współczesne JJ Electronic.

Na Allegro można spotkać transformatory od Bis'a, jak i często całe takie wzmacniacze.
    Kondensatory elektrolityczne z tego wzmacniacza po "uformowaniu" też pewno się nadadzą. Transformatory i lampy jak najbardziej mogą być przydatne.
    Alex380
    Level 9  
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz...

Nie mam możliwości sprawdzenia lamp..
    Chętnie sprzedał bym wzmacniacz w całości...

Posiadam do wzmacniacza jeszcze pulpit sterujący 100 Bis.
    Nie wiem czy komuś będzie przydatny?

Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia? Wzmacniacz 100W jakie zastosowanie tego urządzenia?

Sprzedać to w komplecie,czy oddzielnie?
  • Helpful post
    M_Rutkowski78
    Level 12  
    Jestem nawet bardziej niż przekonany że komuś przydadzą się części z tego pulpitu. Lampy EF86 Tesla (nawet sam w zeszłym roku kupowałem na Allegro)

Widzę że są jeszcze zdaje się jakieś duotriody RFT (nie znam tego pulpitu nie widziałem nawet schematu, więc nie wiem co to dokładnie za lampy tam siedzą,(ECC83?) widzę tylko charakterystyczne logo firmy RFT z tyłu przez szkło bańki, przydadzą się też kondensatory 47+47uF, transformator nawet jeśli w "czystej postaci" się nie przyda, to może do przewinięcia. Być może potencjometry też są dobre, choć pewno wzmacniacz ten wiele lat był nie używany, więc zastałe potencjometry jak i włączniki mogą nie kontaktować dobrze,choć nie koniecznie.

Jeśli się na tym nie znasz i nie masz możliwości sprawdzenia, to ja na Twoim miejscu nie rozbierał bym tego na części, jeśli nie jest rozgrzebany ten wzmacniacz i wszystko oryginalne, to jest szansa że jeszcze "parę groszy" weźmiesz za taki komplet. Jest tam sporo potencjalnie wartościowych części dla ludzi, którzy "dłubią w lampach". Gdybyś chociaż mógł stwierdzić czy lampy się żarzą po włączeniu, choć z drugiej strony, nie wiem czy to bezpieczne, jeśli wzmacniacz stał wiele lat nie używany, nic o nim nie wiesz i w dodatku się na tym nie znasz. Żebyś chociaż miał jakiegoś kumpla z gitarowym wzmacniaczem na lampy EL34 w końcówce i o ile w pulpicie są ECC83 to też można by je sprawdzić we wzmacniaczu gitarowym, wtedy sprzedając było by już łatwiej.
    Alex380
    Level 9  
    M_Rutkowski78 wrote:
    Gdybyś chociaż mógł stwierdzić czy lampy się żarzą po włączeniu, choć z drugiej strony, nie wiem czy to bezpieczne

Jakie istnieje niebezpieczeństwo podłączenia do sieci wzmacniacza?
    M_Rutkowski78
    Level 12  
    Jakie jest niebezpieczeństwo podłączenia wzmacniacza nie wiadomego pochodzenia i stanu technicznego, który wiele lat stał nie wiadomo gdzie?
    Teoretycznie żadne,
    (dla elektronika na pewno żadne, bo wie jak się zachować, podczas pracy ze sprzętem w którym panuje napięcie sieci, wysokie napięcie anodowe )
    -najwyżej pójdzie w nim bezpiecznik pewno, jeśli coś jest nie tak, może nic się nie stanie, może normalnie działać, ale tego nie wiemy, bo nie wiadomo skąd go człowiek ma.
    A jeśli wzmacniacz był czymś w środku zalany, bo np stał gdzieś w wilgotnej piwnicy albo był narażony na warunki atmosferyczne, nie wiadomo czy ktoś w nim dłubał, czy czegoś nie na mieszał, może ma pourywane jakieś przewody, może do czegoś dotykają. Może ma jakieś zwarcia, a bezpiecznik "zwatowany" grubym drutem? -Mało prawdopodobne, ale warto człowiekowi który nie wiedział nawet co to jest za sprzęt uzmysłowić, że powinien zachować ostrożność, jeśli ma zamiar to włączyć i np dotykać pod napięciem przy otwartej obudowie.
    Może to absurdalne co piszę, ale ostrożności nigdy za wiele, co nie znaczy że ma go nie podłączyć. Po prostu warto mieć zawsze "otwarte oczy" jak się coś robi.
    Alex380
    Level 9  
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz...

Sprzęt ten wylicytowałem na przetargu po upadłej Hucie Szkła Kryształowego w Szczytnej,a będącego elementem nagłośnienia w zakładzie...
    Nigdy nie był grzebany,jak i też przez osoby trzecie...
    Do tej pory przeleżał w szafie na strychu i nie był narażony na działanie warunków atmosferycznych...
    Więc mogę spokojnie go podłączyć,sprawdzić działanie i wystawić do sprzedaży na Allegro...
    Jeżeli jest ktoś zainteresowany,proszę wiadomość na pw..
    Pozdrawiam...

Temat uważam za wyczerpany i zamykam.