Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przejściówki,adaptery VGA na S-Video, czy to ma sens?. Ostrzeżenie-uwagi.

brwles 17 May 2012 17:19 4650 4
 • #1
  brwles
  Level 9  
  Czy jest sens kupować jakieś przejściówki-adaptery do kart graficznych pozwalające jakoby
  ( według opisu w aukcjach np. Allegro ) podłączyć do karty graficznej-komputera bez wyjścia telewizyjnego telewizor, projektor?

  Zdecydowanie nie, to generalnie nie ma sensu! Można się przy tym nabrać na nierzetelne, wprowadzające w błąd, niezgodne z właściwościami przejściówki opisy w aukcjach np. Allegro. Pisałem już o tym - tytuły postów: „Fałszywe kable-przejściówki VGA S-Video plus 3xchcinch” , „Fałszywe przejściówki VGA na S-Video dalej na Allegro”, „Jeszcze fałszywe przejściówki VGA - S-Video na Allegro”.
  Na przykład na Allegro od dłuższego czasu wielu sprzedawców sprzedaje przejściówki VGA na S-Video posiadające wtyk do gniazda VGA z jednej strony a z drugiej wtyki chinch.
  Te przejściówki generalnie nie nadają się do olbrzymiej większości kart graficznych, komputerów, nie działają , działać nie mogą, są w sumie bzdurą i oszustwem, opisy w aukcjach na Allegro są niezgodne z właściwościami tego rzekomego adaptera.. Nie można kupić działającego konwertera VGA na S-Video za kilka złotych!! Dobry działający konwerter kosztuje tyle co niedroga karta graficzna z gotowym wyjściem TV S-Video , więc lepiej kupić od razu kartę graficzną z wyjściem TV ( choćby starszą używaną ) a nie żadne adaptery. Ponadto obecnie, kiedy karty graficzne są wyposażane w wyjścia telewizyjne S-Video oraz także w HDMI te przejściówki spadły chyba z księżyca bo w oczywisty sposób są niepotrzebne. To jest jedynie interes dla twórców-producentów tego bubla polegający na nabieraniu kupujących, na stosowaniu bardzo niskiej ceny ale przy dużej ilości tego szmelcu.

  Te kable-przejściówki ( adaptery, konwertery ) są całkowicie wadliwe, bezużyteczne i nie działają bo nie mogą działać z zasady ich konstrukcji, nie są konwerterami sygnałów ze złącza VGA na Sygnały S-Video. Aby przekształcić sygnały występujące na złączu VGA karty graficznej na sygnały wymagane do sterowania telewizorów wyposażonych w gniazda wejściowe S-Video i Composite potrzebny jest wcale nie prosty układ elektroniczny zawierający elementy bierne , filtry, oraz elementy aktywne tj. tranzystory, układy scalone. Układ taki ponadto wymagałby ZASILANIA a sprzedawane przejściówki mają niby działać bez zasilania, nie mają gniazda do zasilania. Mówiąc krócej przejściówka VGA na S-Video aby działała powinna zawierać w sobie koder sygnałów telewizji kolorowej w systemie PAL, musi być KODEREM PAL. Sprzedawane na Allegro przejściówki żadnego układu elektronicznego nie zawierają, są w nich tylko bezsensowne, kompletnie bzdurne z punktu widzenia wiedzy elektronicznej , standardu VGA i S-Video , wiedzy o sygnałach potrzebnych do sterowania telewizorów połączenia gniazd wyjściowych ze złączem VGA karty graficznej.
  W tej sytuacji sprawdziłem jak zbudowana jest przejściówka, jakie są w niej połączenia.
  Szczegóły połączeń podałem w poprzednich postach.

  Sprzedawcy tych przejściówek podają w opisach aukcji prawie takie same krótkie informacje, przy czym właściwości tego trefnego towaru są całkowicie niezgodne z tymi opisami. Przykładowy typowy opis z aukcji Allegro:

  " Adapter umożliwia przesyłanie sygnału z wyjścia
  VGA i odtwarzanie aplikacji, video,
  zdjęć bezpośrednio z PC
  lub Laptop na projektor, telewizor itp.
  Przeznaczony do TV, LCD-TV, plazm, projektorów,
  monitorów LCD. Przejściówka posiada 3 wyjścia RCA

  DANE TECHNICZNE
  · Fabrycznie nowy, wysokiej jakości adapter VGA
  · Łączenie bezpośrednio z gniazdem VGA (wyjście monitora)
  · Wspomaga: SVGA, VGA, S-VHS/S-Video UL 2919
  Coaxial Low Voltage Computer kabel
  · Kabel przeznaczony do urządzeń i kart graficznych TV OUT

  KOŃCÓWKI W ADAPTERZE
  1x VGA (wyjście monitora, 15 pin męskie)
  1x gniazdo S-VHS/S-Video (S-Video Mini Din 4 pin żeńskie)
  3x RCA-gniazdo żeńskie) "


  Jest wyraźnie podawane przez sprzedawców Allegro, że przejściówkę podłącza się do złącza VGA ( wyjście VGA karty graficznej , łączenie bezpośrednio z gniazdem VGA). Przeznaczenie dla PC i Laptop! Kabel przeznaczony do urządzeń i kart graficznych TV OUT (?? karty TV –OUT nie potrzebują żadnych adapterów ! )
  Czyli jak najbardziej ma być niby do kart graficznych, według opisów niby do wszystkich.
  Opisy w aukcjach zupełnie niezgodne z właściwościami przedmiotu.  Z tego co sprawdziłem prawie wszyscy sprzedawcy podają taki sam bądź bardzo podobny opis pochodzący jakby z jednego źródła. Chyba nikt nie pisze , że przejściówka jest przeznaczona dla jakiś wybranych urządzeń, wyjątkowych kart graficznych.

  Przejściówki,adaptery VGA na S-Video, czy to ma sens?. Ostrzeżenie-uwagi.


  Zdemontowałem, rozebrałem częściowo jedną taką przejściówkę aby uwidocznić , co znajduje się w obudowie wtyku VGA 15 pin. Nie było to łatwe bo obudowa plastikowa wtyku VGA jest sprasowana, zalana fabrycznie, w środku wszystko zalane klajstrem czy żywicą. Jednak dało to się usunąć i zrobiłem zdjęcie co jest w środku. Na zdjęciu widać, że nic tam nie ma, oczywiście nie ma żadnego układu elektronicznego, konwertera, kodera, nie widać nawet jednego opornika, tylko kilka przewodów podłączonych do pinów wtyku VGA. Jakie to są połączenia podałem już powyżej.

  Przejściówki,adaptery VGA na S-Video, czy to ma sens?. Ostrzeżenie-uwagi.

  Myślę, że sprawa kwalifikuje się na Policję, do Prokuratury, teraz należy to na policję zgłosić. Dystrybucja i produkcja tych przejściówek może mieć charakter przestępczy, związek ze zorganizowaną przestępczością gospodarczą.

  No cóż , na Allegro zostałem oszukany już wiele razy, kupuję często podzespoły komputerowe. Często zdarzają się niezgodności towaru z opisem, bardzo nierzetelne lub niefachowe opisy w aukcjach, brak istotnych informacji o towarze, zatajanie wad przedmiotu, manipulacje opisem, przysyłanie towaru niezgodnego z opisem a także ewidentne oszustwa. Szczególnie dotyczy to towarów sprzedawanych jako uszkodzone, gdzie sprzedawcy nawet zamieszczają często w opisie aukcji warunek , że należy im się tylko komentarz pozytywny za sprzedaż niezależnie co kupujący otrzyma. A jak mi sprzedawca zamiast np. dysku twardego przyśle cegłę to też mam mu wystawić pozytywny komentarz??
  O nieprawidłowościach na Allegro świadczą choćby wystawiane przez kupujących komentarze negatywne dla sprzedawców, nie mało tych negatywów a mimo to chyba i tak jeszcze za mało. Jest wielu sprzedawców z dużą ilością komentarzy negatywnych np. 50 czy koło setki ale sprzedają dalej z błogosławieństwem Allegro.

  Ostatnio zaszokowała mnie reklama Allegro jaka została zamieszczona i powtarzana w radiu i telewizji. Reklama głosiła, że 100% ( słownie sto procent ) aukcji Allegro gwarantuje 100% pewności opisu przedmiotów ze stanem faktycznym sprzedawanych towarów a koszty wysyłki są bardzo niskie. Ostatnio reklama „złagodniała” ale dalej głosi, że na Allegro zawsze zgodnie z opisem w aukcji...
  Czy rzeczywiście tak jest w rzeczywistości??
  Ja już sobie odpowiedziałem na to pytanie.
 • #2
  1010011010
  Level 32  
  Przecież to jest oczywiste, że nie ma przejściówki VGA > S-Video, trzeba być debilem aby się na to nabrać...
  Po za tym mało to takich przedmiotów? Ot np. pendrive 500gb za 12zł... - tak na prawdę ma 128mb a pamięć jaką pokazuje to 500gb (po prostu nadpisuje dane przy wgrywaniu większych plików). Oszustów mamy wielu, trzeba umieć wybrać :)

  "Reklama głosiła, że 100% ( słownie sto procent ) aukcji Allegro gwarantuje 100% pewności opisu przedmiotów ze stanem faktycznym sprzedawanych towarów a koszty wysyłki są bardzo niskie. Ostatnio reklama „złagodniała” ale dalej głosi, że na Allegro zawsze zgodnie z opisem w aukcji... "
  I tu się NIE ZGODZĘ. W reklamie mówiono o "standardzie allegro", jest to status który jest przyznawany zaufanym sprzedawcom. Jeśli taki sprzedawca ma przy swojej aukcji znaczek to oznacza, że możesz się spodziewać, że wszystko będzie w 100% zgodne z opisem a przesyłka dojdzie na czas. W reklamie NIE MÓWIONO o wszystkich użytkownikach.

  "To specjalne oznaczenie ofert sprzedawców, którzy wzorowo obsługują klientów i spełniają kryteria programu."
  http://allegro.pl/StandardAllegro/InfoPage.php
 • #3
  okokpopo1
  Level 35  
  Alledrogo to syf kupiłem już sprawny zasilacz i płytę które okazały się sprawne inaczej.
 • #4
  1010011010
  Level 32  
  okokpopo1 wrote:
  Alledrogo to syf kopiłem już sprawny zasilacz i płytę które okazały się sprawne inaczej.


  Uznajesz, że allegro to "syf" przez jednego sprzedawce? (ps. każdy sprzęt można zwrócić do sklepu w ciągu 10 dni). Jak ktoś obrazi Cię na facebooku to uznasz, że cały facebook to "syf"?
 • #5
  okokpopo1
  Level 35  
  Po pierwsze od dwóch sprzedawców. Po drugie Facebook to jest syf.