Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy Lenovo G575 - słaby procesor - wymiana, zwrot laptopa?

17 Maj 2012 17:28 3631 5
  • Poziom 1  
    Witam.
    W zeszłą sobotę zakupiłem na raty ww. laptop. oto jego dokładniejsze parametry:
    Pamięć RAM: 4GB DDR3
    PROCESOR: AMD E-450 APU with Radeon HD Graphics 1.65
    Karta graficzna: AMD Radeon HD 6320M.
    Problem tkwi w owym procesorze. Na http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx takie gry jak: FIFA12, FIFA11, Mafia II, CoD:MW2 i 3 mają za niski parametr CPU. Tak jak wspomniałem laptop jest prawie nowiusieńki i zastanawiam się czy przez ten CPU nie zwrócić go do sklepu bądź wymienić procek. Stąd moje pytanie. Co możecie poradzić?
    Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Wejdź na stronę producenta i sprawdź jakie procesory ten laptop obsługuje.
  • Poziom 34  
    jkbgajda napisał:
    Wejdź na stronę producenta i sprawdź jakie procesory ten laptop obsługuje
    Prócz tego, który jest zamontowany - raczej żadnych innych, bo to jest, zdaje się, procesor BGA.

kbamirek napisał:
    Tak jak wspomniałem laptop jest prawie nowiusieńki
    Procesor nie jest tutaj CPU, lecz APU - czyli badziew montowany głównie w netbookach, by pracowały trochę lepiej, niż poprzednicy na Atomach czy Celeronach ULV.
    Niestety, kupiłeś dziadostwo - praktycznie netbooka w cenie i obudowie normalnego laptopa.
    W ciągu 10 dni od zakupu możesz je zwrócić do sklepu bez podania przyczyny, jeśli nie ma śladów użytkowania i jeśli nie kupiłeś na firmę z fakturą.
  • Spec od komputerów
    Na pewno nie jest to sprzęt go gier.
  • Poziom 30  
    Ale za to bateria starcza na długo :) A w ciągu 10 dni to można zwrócić do sklepu tylko jeśli kupował poza siedzibą firmy np wysyłkowo albo przez internet. Wyjątkiem są niektóre duże sklepy które dopuszczają zwrot nieużywanego sprzętu w ciągu kilku dni.
    Może ewentualnie zrezygnować z rat bo na to ma o ile dobrze pamiętam 14dni ale wówczas będzie musiał od razu zapłacić za laptopa firmie udzielającej rat.
    A tak btw to te gry co wymieniłeś nie pójdą dobrze na żadnym nowym laptopie w cenie tego lenovo , niestety za sprzęt do gier trzeba sporo zapłacić albo kupić używkę (ryzyko)
  • Poziom 34  
    0__0 napisał:
    A w ciągu 10 dni to można zwrócić do sklepu tylko jeśli kupował poza siedzibą firmy np wysyłkowo albo przez internet.
    Istotnie, ma Kolega w 100% słuszność.
    Wypada jedynie dodać, że uprawnienie to można egzekwować również w przypadku takiego zakupu na odległość, gdy odbiór zamówionego uprzednio towaru następuje w siedzibie firmy. Istotą nabycia tego uprawnienia jest podjęcie przez konsumenta decyzji o zakupie i poinformowania o tym fakcie sprzedawcy PRZED osobistym odbiorem towaru, o ile sprzedawca reklamuje towar poza siedzibą firmy (radio, TV, prasa, internet, plakaty ogłoszeniowe itp).