Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepszy zasilacz dla mojego komputera

17 Maj 2012 21:42 896 2
  • Poziom 13  
    Witam,
    Muszę pilnie kupić zasilacz, koniecznie nowy kurierem za pobraniem by w sobotę doszedł jeśli to możliwe. Ale nie bardzo wiem jaki na moją konfigurację będzie dobry.
    Płyta główna: ASUS P8Z68-V LX 1155 DDR3 SATA3
    Procesor: CORE I5 2320 3.0GHz LGA1155 BOX (może za rok lub dwa i7)
    Grafika: Vertex3D Radeon HD 4850 1GB DDR5 PCI-E BOX (z czasem też troszkę lepsza)
    RAM: Corsair DDR3 2x4096MB 1333MHz CL9.0 (jak potanieją to drugi taki zestaw jeżeli to ma sens)
    Nagrywarka: DVD SAMSUNG SH-222AB SATA
    Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 (ma dwa wiatraczki)
    Dysk: WD 250Giga 3G/s (zasilanie z molex lub złącza napięciowego sata)

Musi być koniecznie nowy jakiejś dobrej firmy te o których słyszałem to Forton, OCZ, Seasonic. Be quiet530W dzisiaj do mnie przyszedł i muszę odesłać bo uszkodzony. A tak chciałem cichy porządny zasilacz w miarę tani(wygrałem aukcję i żałuje)
    Szukałem na allegro, ale nie wiem ja jakiej mocy się skupić. A ta płyta główna koło procesora wymaga 8pinowe zasilanie lub (2x4pin) do tego grafika woła o 6pinowe zasilanie. I masakra 2tyg składam ten komputer a jak już kupiłem zasilacz co miałem pewność, że nie zabraknie wtyczek to wadliwy przyszedł. Proszę o pomoc, taki dobry w miarę tani, ale z zapasem mocy by nie pracował na 100%. PS mam wybrane dwa firmy OCZ, tylko nie wiem czy tu można linki do serwisu aukcyjnego podać.
  • Poziom 17  
    XFX 450W wystarczy spokojnie, na upartego możesz brać 550W.
  • Poziom 13  
    450W nawet jeżeli później dojdzie dysk 1T (jak stanieją) może mocniejsza karta grafiki i procesor i7? Poszukałem taki "http://allegro.pl/zasilacz-xfx-core-pro-450w-80-bronze-atx-zabrze-i2332342392.html" Ale w mojej obudowie zasilacz montowany jest na dole i teraz pytanie czy długość przewodów będzie wystarczająca? W tym BQ było tak na styk z podłączeniem 8pin obok procesora a długość przewodów 450mm lekko naprężone były;/