Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja antenowa na wzmacniaczu WWK-861 Telmor

alfa2 17 May 2012 23:03 2605 5
    alfa2
    Level 18  
    Witam.
    Wykonałem instalacje antenową na wzmacniaczu WWK 861, i mam problem, o tuż gdy podłącze antene bezpośrednio do tunera dvb-t odbiera mi pięknie kanały 36 i 62 ze Św. Krzyż.

Natomiast gdy wepnę antenę w wzmacniacz mam problem z odbiorem kanału 62 sygnał skacze do połowy po czym niknie natomiast 36 działa ok.

Czy ten wzmacniacz muszę jakość przestroić? Jestem początkującym z tym wzmacniaczem.

Antena to ATX-91 na wzmacniaczu bo na symetryzatorze nie odbieram wogóle kanału 62.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedźi.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    matis057
    Level 33  
    Moim zdaniem to jest przesterowanie sygnału.
    Ale poczekaj na wypowiedzi innych kolegów.
    alfa2
    Level 18  
    Też tak myślałem, ale jeśli włoże symetryzator dokładnie dzieje się to samo czyli po wpięciu w wzmacniacz kanał 62 skacze, dodatkowo wpięta jest 1 kamerka w uhf3 na modulatorku. Nie wiem jak prawidłowo powinny być ustawione tory w moim przypadku na tym wzmacniaczu bo z tego wszytkiego włożyłem śrubokręt i zaczołem kręcić.

Link do strony i instukcji ale nie za bardzo wiem o co chodzi. http://www.telmor.pl/Wzmacniacze_abonenckie_w...ry_strojone/WWK-861_wzmacniacz_wielozakresowy
    Fotodetektor

Level 30  
    Musisz zestroić ten wzmacniacz na mierniku i ustawić na jakim kanale ma pracować. Może nie precyzyjnie go zestroiłeś i dlatego skacze.
    alfa2
    Level 18  
    Hmm, nie jestem szczęśliwym posiadaczem takowego miernika do pomiarów.
    Podejrzewam że taki przyrząd kosztuje ładne kilkanaście stów.
    Czy bez miernika nic nie zrobię? Nie ma tam czegoś takiego jak domyślne ustawienia?
    irekr
    Moderator
    Wzmacniacze WWK861 są strojone i jeżeli nie dostroiłeś jednego z torów do kanału 62 to nic dziwnego że masz z nim problemy. Wzmacniacze nie są bardzo selektywne, najczęściej obejmują swoim zakresem kilka kanałów.
    Do dość prosta konstrukcja ale o zupełnie dobrych parametrach. Jeżeli do tej pory był używany do odbioru TVP3 na kanale 58 to zapewne dekoder jest przesterowany sygnałem kanału 62.
    Każdy z torów wejściowych ma regulację częstotliwości jak i wielkości wzmocnienia. Jeżeli wiesz co regulujesz to przy odrobinie wprawy można zestroić taki wzmacniacz bez specjalnych wskaźników, opierając się tylko na wskazaniach pasków w dekoderze/odbiorniku.