Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytania o radiotelefony PMR...

wilkolaski 22 Sie 2005 11:31 13200 37
  • TermopastyTermopasty
    Wolan
    Poziom 11  
    Witam
    jak już sie zaczynają sypać pytania o radia - nie ma ktoś przypadkiem schematu do pmr-ów "Magnum PMR 2004"? - identyczne modele wypuszczane były pod nazwą "Tevion PMR3000" - kwestia regulacji dewiacji (jest baaardzo mała) - są dwa trymery na dole - aczkolwiek nie mam czestościomierza aż na 446 MHZ więc ich na razie nie ruszam - może ktoś się spotkał z takimi zabawkami - fajne małe i duzo bajerów :)
    jak dorwe preskaler to najwyżej pokrece trymerkami - nie są to potencjometry
    pozdrowienia
  • TermopastyTermopasty
    grigorijus
    Poziom 2  
    witam
    a co panowie powiecie o takiej mozliwosci ladowania midlandow seria gxt
    znalazlem to w googlach moze sie sprawdza lecz nie chce probowac

Krótkofalówki mozna ładować poza standardowym korzystając z zasilacza ale
    tylko 12 volt minimum 100 miliwat koniecznie stabilizowany z wtykiem jack
    mono 2,5 mm w wejscie mikrofonowe krótkofalówki czyli to mniejsze, podaczs
    ładowania krótkofalówka ma zablokowane nadawanie ale może byc na nasłuchu
    .zasilacze takie sa tanie i mozna także zastosowac ładowanie samochodowe 12
    volt które z takimi wtykami mozna nabyć nawet na stacji benzynowej
    marosik
    Poziom 15  
    ja nawiercilem obudowe i zalozylem ladne gniazdo zasilajace :)
    akumulatory laduje ladowarka mikroprocesorowa (9Vw szczycie) i jest spoko
    Ps. czy u was tez wibruje jak pada bateria?
    sp6
    Poziom 23  
    Witam.Z tymi trymerkami to uważaj ponieważ jeden z nich jest od synthezy i kręcąc nim rozjedziesz kanały natomiast drugi faktycznie jest od dewiacji ale proponuję nie za dożo bo modulacja będzie za szeroka i nie zmieści się w kanałe i wystąpią zniekształcenia u korespondenta przy odbiorze. Takie podkręcanie dewiacji należy robić na mierniku dewiacji.
    mmaciej
    Poziom 2  
    Witam. Czy można coś bliżej na temat polepszenia modulacji w Tevion PMR 3000 ( lub dewiacji - nie wiem bo jestem laikiem) Którym trymerkiem pokręcić? Jeśli można by fotkę lub dokładny opis - będę wdzięczny. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
    radziuk
    Poziom 13  
    Trochę czasu minęło ale chciałbym odświeżyć temat poruszony przez Wolan oraz mmaciej
    Tutaj widok ogólny
    i szczegóły elementów regulacyjnych
    1 jest to 3końcówkowy potencjometr(wg mnie) mierzyłem go bez wylutowywania wychodzi że ma 9k i od lewego pinu do odczepu ma 3,88k a odczep<->prawy 5,22k. Elementu 2 nie mam jak zmierzyć, ale chyba pojemność.
    Jeżeli w/w wiedzą już coś więcej to proszę o informacje co do czego jest. Głównie chodzi mi o próbę poprawienia parametrów, często wspomina się o modulacji że bywa bardzo płytka.
    Przy okazji do czego są scalaki A oraz B?
    wloczykijCM
    Poziom 10  
    witam! jestem posiadaczem midland gxt 800 od jakiegos miesiaca. Na to forum zagladam od lutego. Bardzo pomocne bywają Wasze posty:) Wielkie dzięki. Pan Jaremko to ekspert w zasięgu:) Ja kurcze zakupiłem z allegro ten zestaw antenek no i sam zamontowałem a teraz probuję ustawiać. Kolejnym razem już fakt faktem zrobił bym takie antenki samemu. Mam pytanie o modulację. Squelch to rozumiem ze jest blokada szumów i rozumiem że zmieniajac jego ustawienie dopuszczamy więcej przychodzących sygnałów. Natomiast nie bardzo rozumiem jak mam ustawić modulację... W instrukcji jest napisane do maksymalnego najglośniejszego punktu...tzn>? W momencie kiedy przekrecam minimalnie w prawo to oczywiscie midland jest wylaczony bo nie ma styku z bateriami. Musze go dopiero zamknac i scisnac zeby zalaczyl. No i co to jest ten najglosniejszy punkt>? wtedy keidy glosnik jest najglosniej czy jak?

Zgodnie z punktem 15 regulaminu, proszę poprawić post.
    Użyj przycisku Pytania o radiotelefony PMR... przed wysłaniem postu.
    /c2h5oh/