Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 7230 bark obrazu na wyświetlaczu i podświetlenia

18 Maj 2012 01:20 2484 6
  • Poziom 10  
    Witam i proszę o pomoc.
    Mam do naprawienia nokie 7230. Telefon załączał się (wiem bo słychać dźwięki klawiszy) ale nie dawał obrazu na lcd czasami coś mrugnęło na biało i tyle. Rozkręciłem i zauważyłem przerwaną tasiemkę łączącą płytę główną z resztą. Telefon zaczął normalnie działać ale tylko na chwilę może godzinę. Po ponownym uruchomieniu wyświetlacz i guziki nawigacji jak i klawiatury były bez podświetlenia. Myślałem, że coś się rozłączyło i sprawdziłem to ale było wszystko OK. Po skręceniu i uruchomieniu podświetlenie działa ale lcd jest biały dalej brak obrazu. Nie rozkręcałem już ponownie telefonu bo nie miałem czasu a na chwilę obecną po uruchomieniu dzisiaj znowu nie działa podświetlenie klawiszy i lcd. Co może być nie tak wyświetlacz coś na płycie??
  • Poziom 27  
    Taśma jest wymieniona na oryginalną ?
  • Poziom 40  
    W tym modelu bardzo często pada taśma jaki i LCD.
    Wymień taśmę ( ostrożnie odklej LCD bo może pęknąć ) jak nadal nie będzie obrazu to LCD.
    Często wymienia się komplet.
  • Poziom 10  
    Czy taśma jest oryginalna to nie mam pojęcia. Kupiona na allegro nie pisało nic na ten temat czy oryginał czy zamiennik.
    Do grubas: Mam rozumieć, że skoro wymieniłem już taśmę to mam jeszcze wymienić lcd?? Ale czy na pewno to będzie lcd po wymianie tasiemki działał przez chwilę normalnie?
  • Poziom 40  
    Taśma mogła się uszkodzić ponownie.
    Musisz podstawić jeszcze inną.
  • Poziom 10  
    Nowa tasiemka zepsułaby się od czego??
  • Poziom 10  
    Problem jest gdzie indziej wymiana taśmy i lcd nie pomogła inne naprawy nie mają sensu