Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder SHD-85, a zwykły monitor.

destin6 18 Maj 2012 11:01 2158 2
  • #1 18 Maj 2012 11:01
    destin6
    Poziom 8  

Witam!
    Mam dekoder telewizyjny Orange (SHD-85) i podłączyłem go do monitora (Belinea Maxdata 101725). Oczywiście dekoder podłączyłem kablem HDMI do specjalnego konwertera (LINK), a później kablem VGA obraz i takim przewodem dźwięk.
    Po włączeniu wszystkiego na ekranie monitora pojawia się napis ORANGE (720p) i potem gaśnie. Widnieje tylko komunikat "Mode not supported". Dźwięk działa normalnie, czyli podsumowując mam dźwięk tylko obrazu brak:)
    Myślę, że to problem rozdzielczości i tu pojawia się problem: jak ją zmienić!?
    Podobno trzeba na pilocie nacisnąć niebieski przycisk... Niestety po jego naciśnięciu nic się nie zmienia.
    Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 18 Maj 2012 12:56
    TomPL
    Poziom 14  

"niebieski" zmienia format obrazu (rozszerzony, zoom) ale nie zmienia rozdzielczości...
    Rozdzielczość jest chyba gdzieś w menu, ale żeby to zobaczyć musisz podłączyć dekoder do tv akceptującego 720, zmienić na mniej i potem próbować z tym monitorze :D

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 18 Maj 2012 14:04
    destin6
    Poziom 8  

Popiołem pod TV i wszystko śmiga aż miło:) Niestety opcji zmiany rozdzielczości nie ma... Nawet na infolinii Orange nie potrafią mi pomóc. Nie da się jakoś wymusić od dekodera te 720p?
    Przy dekoderach "n" jest opcja RES która pozwala wybrać rozdzielczość, przy PS3 wystarczy przycisnąć 15s klawisz On i sam ustala potrzebną rozdzielczość. Może przy SHD-85 też jest jakiś magiczny przycisk? :D

Edit:
    Niestety nie da się zmienić rozdzielczości w SHD-85.

0