Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wzmocnic sile sygnalu wifi w laptopie ?

18 Maj 2012 11:18 5811 7
  • Poziom 10  
    Mam laptopa (asus g53j ) ktorego uzywam takze poza domem np. w pracy.
    I wlasnie bedac w pracy w dostepnych polaczeniach wifi pokazuje mi sie darmowy punkt "dlink".Nie jestem pewien ale chyba znajduje sie on dosyc daleko od budynku w ktorym pracuje ale mimo to laptop go "wylapuje".
    Problem w tym ze gdy mam laptopa na biurku to jest slabe polaczenie - jedna kreska.I to nie pozwala wlasciwie na nic nawet strony internetowe sie nie otwieraja.
    Jednak gdy zblize laptopa do parapetu/okna pojawiaja sie 2 a nawet 3 kreski i internet smiga az milo.Jednak nie bede przeciez stal w oknie z laptopem dlatego zastanawiam sie w jaki sposob zwiekszyc czulosc wifi w laptopie lub jak "przyciagnac sygnal".To naprawde kwestia centymetrow no powiedzmy 1-1,5m.
    Bede wdzieczny za sugestie bo jestem blisko "szczescia" :)

Karta sieciowa na usb z antena bedzie dobrym rozwiazaniem ?
    Moze TP-Link WN422G lub TL-WN722N ?
  • Poziom 18  
    Taka karta z antenką będzie najlepszym rozwiązaniem.
  • Poziom 10  
    A ktora wybrac ? Na laptopie mam windowsa 7 i z tego co czytalem przy WN422G sa problemy ze sterownikami.Natomiast WN722N ma kiepskie opinie.
    Nie ma niczego wyraznie lepszego ?
  • Poziom 18  
    Prywatnie posiadam WN422G, zmieniłem antenę na wydajniejszą. Używane na rożnych systemach - Ubuntu, Win XP, Vista 7. Nie zaobserwowałem żadnych problemów ze sterownikami (niby jakie mają być). A zbieranie w porównaniu do laptopowej karty bez porównania.

PS. Za te pieniądze nic lepszego nie znajdziesz
  • Poziom 10  
    Rozumiem.Dalej jest tak ze v1 jest oparty na Zydasie a v2 na Atherosie ?
  • Poziom 18  
    V2 ma Atheros'a V1 nie wiem. Trzeba sprawdzić sterowniki.
  • Poziom 10  
    No wlasie tylko czy obecnie tez ma.Z tego co czytalem Atheros wykupil Zydasa i pod ta nazwa pakuje tego drugiego a system wykrywa jako atherosa ale moze byc on nim tylko z nazwy.
    Ale coz tego juz zapewne nie omowimy na forum dzieki w kazdym razie za pomoc.
  • Poziom 31  
    A ja mam TL-WN722N i działa sobie dobrze, z Windowsami jak i linuxem.