Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panele solarne z funduszy UP

zhu 18 Maj 2012 11:19 1264 0
    zhu
    Poziom 22  
    Tak się zastanawiam nad wykorzystaniem dofinansowania z funduszu UP (19tyś zł). Jednym z rozwiązań które przychodzi mi do głowy, jest zakup paneli solarnych plus dodatki. Montaż całości w domu celem demonstracji klientom. Czy to ma sens. Co do ekonomii przedsięwzięcia, to UP chcę przekonać, zapowiadaną o 40% od 2013r, po uwolnieniu rynku energii, podwyżką cen prądu, zapowiadanym deficytem energii elektrycznej, wymogami Unii co do małego wykorzystania zielonej energii w Polsce oraz montażem instalacji, tam gdzie są przerwy w dostawie prądu lub nie ma prądu np. na działkach lub domkach letniskowych oraz w autach np. typu kamper, autobusach rejsowych, tirach lub przyczepach kempingowych. Również, pokazany w tv samochód z Politechniki Lubelskiej, był zasilany na wodór, w który byłby zamieniany nadmiar energii ze słońca. Autorzy projektu przewidywali, pozyskiwanie wodoru z paneli słonecznych. Co o tym pomyśle wykorzystania funduszy na dofinansowanie działalności z UP, myślicie. Może, ktoś się już przymierzał z tym pomysłem przekonania urzędników w UP? Dzięki za odpowiedzi.