Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zamek do drzwi na podczerwień

Tanner 10 Jan 2005 23:43 1505 3
Relpol
    Tanner
    Level 11  
    Zacząłem myślec nad projektem zamka do pokoju.
    Mam juz moduł otwierania i zamykania od zewnątrz (kod na klawiaturze) oraz od wewnątrz (jeden przycisk). Całość działa na przekaźniku, serwomechaniźmie oraz ryglu (czy jak to sie zwie). No i teraz chciałbym jeszcze dołożyć coś takiego, żebym mógł otwierać zamek pilotem na podczerwień. Bez żadnego kodu itp, pilot posiadałbym tylko ja. Najlepiej jesli byłby to przełącznik impulsowy, z dwiema diodamy do odbioru (wew i zew). Jakies pomysły jak takie coś wykonać mile widziane. Szukałem na tym forum, jednak nic nie znalazłem. Po naciśnięciu przycisku na pilocie przekaźnik od serwa miałby się włączać np np 2sec, najlepiej jakby ten czas był regulowany potencjometrem. I jeszcze jedno. Jak dam kilkia diod IR równolegle to każda bedzie prawidłowo odbierać?? Chodzi mi o zwiększenie kąta "widzenia" tej diody.
  • Relpol
    Masteq
    Level 18  
    poszukaj na allegro sa tam takie sterowniki do centralnego zamka z pilotem, w EP i EDW byly takie schematy.
  • Relpol
    jacq
    Level 22  
    po co na podczerwień? to tylko kłopot, nie lepiej radiówkę z kodem dynamicznym? piloty z twardymi przyciskami i w kieszeni samo się nie wciśnie.
    pozdro
    .:Marcin:.
    Level 12  
    Radiolinia Elmes UMB 50 koszt ok 100 zł. Pilot ze zmiennym kodem ( jeśli siostra kupi skaner ;) ) Zasięg w terenie otwartym ok 50 metrów. Więc i w labolatorium Dextera będzię działać :D