Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung le40b530p7wxxh niestety POLECIAŁ

18 Maj 2012 20:30 1612 1
  • Poziom 1  
    Witam.
    Może ktoś mógłby mi pomóc. Telewizor (jak w temacie) 5 dni temu stracił gwarancję i klops.
    Oglądam sobie jakiś kanał z tv N coś bzyknęło i po minucie bzyknęło znowu i trach - koniec oglądania.
    Przez chwile był szum i zarysy oglądanego kanału po czym ani dźwięku ani zarysów jeno "mrówki".
    Komputer, TV cyfrowa i PS3 były podłączone przez HDMI i żadne źródło nie odbiera przez te złącza. Podłączyłem wiec N-kę przez SCART i o dziwo jest obraz lecz nie ma dżwęku. Na dokładkę nie mogę nic sprawdzić (zmienić) w ustawieniach telewizora bowiem po kliknięciu na pilocie klawisza MENU
    na ekranie pojawiają się tylko kwadraciki i jakieś cyfry więc nie wiem jak wejść w opcje dźwięku (żadne opcje generalnie). Jedyna rzecz jaką zrobiłem to zaktualizowałem firmware do najnowszego jaki znalazłem na stronie producenta przez USB (tu nie wiedząc co... doleciało od 0% do 100 % i TV się wyłączył) lecz nie uruchomił się ponownie. Teraz uruchamia się ale dopiero po jakichś 15 minutach.Oprócz długiego uruchamiania nic sie nie zmieniło. Pomocy!!! Zaznaczam, że nie jestem elektrykiem wiec chcę tylko dowiedzieć się czy można to naprawić czy raczej telewizor do kosza i po nowy do sklepu (co mi się raczej nie usmiecha)?

Proszę o wyrozumiałość nie jestem raczej bywalcem forów internetowych i wątpię że ktoś miał podobny problem więc nie przeszukałem forum pod tym kątem dokładnie bądź nie wiedziałem jak to zrobić(wyszukiwarka nie znalazła). pozdrawiam.
  • Moderator
    Jakiej pomocy oczekujesz? Bo pomóc może tylko serwis. Nie da się zdalnie naprawić telewizora. Poproś, żeby przed naprawą powiadomili Cię o kosztach. Wtedy, w przypadku, gdy naprawa będzie nieopłacalna, zapłacisz tylko za diagnozę.