Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy - technik informatyk 2012

canibus 21 Cze 2012 13:22 183353 890
    micferrari
    Poziom 2  
    a ma ktoś może arkusz z dzisiaj i wczoraj ???
  • Computer Controls
    kawa-92
    Poziom 9  
    Witam, dzisiaj o 9 pisałem egzamin i nic trudnego nie było.

Był wyłączony kosz w gpedit i trzeba było go włączyć
    na pulpicie 1 konta był ukryty plik z excella i trzeba było go odnaleźć (ukryty dosłownie)
    włączyć 1 konto pracownika
    nadać przydziały dyskowe dla 2 pracowników
    na 1 koncie co 2 min się włączał kalkulator, trzeba było zrobić aby się nie włączał - zaplanowane zadania
    uprawnienia itp to już standard

ja ogólnie skończyłem po nie całych 2 godzinach roboty.
    Powodzenia :)
    inforpiotrek
    Poziom 9  
    Wy do screenów robicie jakieś tabelki czy wrzucacie je kuzem jak leci jeden obok drugiego?
    kawa-92
    Poziom 9  
    a ten znowu z tymi screenami :P

Opis
    screen

opis
    screen

2 na jednej stronie, żadnych tabelek, wiecej i tak nie wejdzie.

włącz sobie linijkę w wordzie żebys wiedział czy jest te 14 cm szerokości i już
    micferrari
    Poziom 2  
    po dwa na stronę to nie trzeba tabelek bo się nic z nimi nie robi (nie rozjeżdżają się )

Dodano po 1 [minuty]:

mają być po prostu CZYTELNE i tyle.
    zdzinia1989
    Poziom 12  
    jezeli nie pisze zeby byly w tabelce, tzn ze moga byc luzem lub w tabelce lub jak sobie zyczysz, byle zgodnie z poleceniem w arkuszu :)
    olsztyn2012
    Poziom 2  
    witam
    ja dopiero na egzamin idę jutro na godzinę 15
    jak narazie wyglądają egzaminy na ławce
    zastanawiam się tylko czy nie zje mnie stresi nie zrobie jakieś głupoty
    kRiSs6
    Poziom 9  
    olsztyn2012 napisał:
    witam
    ja dopiero na egzamin idę jutro na godzinę 15
    jak narazie wyglądają egzaminy na ławce
    zastanawiam się tylko czy nie zje mnie stresi nie zrobie jakieś głupoty

rób swoje i to czego się nauczyłeś. czytaj po kolei zadania i je analizuj, bo w arkuszu masz wszystko. wiem że jest stres ale jak wiesz co i jak zrobić, to zapomnisz o tym. daj znać co było na Twoim egzaminie :)
  • Computer Controls
    ThundersMaster
    Poziom 9  
    A jeśli przy opisywaniu czynności w "wykazie działań" nie umieściłem numeru screena jej odpowiadającej, to coś się dzieję? Mimo, że screeny były robione po kolei.
    HuN7eR
    Poziom 11  
    Jak ktos bedzie mial klucz gdzies to niech poda informacje, nam w technikum uczono jak sie sprawdza wstepnie swoja prace, podkreslanie slow z klucza, za pisownie i estetyke jest ± 6 punktow, chodzi zeby miec rozeznanie jakiekolwiek.
    inforpiotrek
    Poziom 9  
    Jak włączyłeś kosz w gpedit?

Dodano po 13 [minuty]:

Głupie pytanie ale jak zrobić uprawnienia pliku lub jak nadac uprawnienia.
    olsztyn2012
    Poziom 2  
    nadanie praw -> klik na obiad ->właściwości wybieramy zakładkę zabezpieczenia i tam już hulamy jak się podoba:D
    inforpiotrek
    Poziom 9  
    Możesz napisać jeszcze raz bo za bardzo nie rozumiem tego obiadu????

Dodano po 36 [sekundy]:

I jeszcze jedno jak nadać uprawnienia NTFS
    env002
    Poziom 16  
    Pisałem zadanie nr 3, nie wiem czy o to chodzi, ale odpiszę.

Windows XP - jak ukryć Kosz na Pulpicie? Poradnik
    http://technologie.gazeta.pl/technoporady/1,1...dows_XP_ukryc_Kosz_na_Pulpicie__Poradnik.html

Podpowiedź, większość opcji w gpedit.msc jest "Nie skonfigurowano", dlatego jeżeli szukamy czegoś konkretnego na egzaminie to warto przeglądać listę ustawień pod tym kątem. Na przykład ustawienia ukrywania dysku lokalnego C, w gałęzi Eksplorator Windows, to było jedyne ustawienie Włączone.

Uprawnienia w Windows XP - część II: dostęp do plików
    http://www.dobreprogramy.pl/Uprawnienia-w-Win...c-II-dostep-do-plikow,Demonstracja,11285.html

Pozdrawiam!
    grim26
    Poziom 9  
    a czasem w arkuszu nr 3 nie trzeba było włączyć opcje usuwania plików z pominięciem kosz ?
    adas236
    Poziom 1  
    Witam,

pisałem zadanie nr 2, odczucia mieszane. Teoretycznie wszystko zrobiłem, jednak zastanawia mnie punkt, jeden z pierwszych, gdzie któryś z pracowników pogorszył działanie systemu, ogólnie. Trzeba było się tym zająć, ja jednak nie znalazłem żadnych problemów. Ktoś wie może o co chodziło w tym podpunkcie. Jeden z pierwszych załącznika.

Pozdrawiam
    olsztyn2012
    Poziom 2  
    witam
    czy może ktoś już ma arkusze dzisiejszego dnia z 9, albo jakie było zadanie
    Igielny
    Poziom 1  
    Co do punktu piątego w egzaminie praktycznym zrobiłem to tak:screen w Wordzie podpisany jako "Zrzut ekranowy nr.1",a w karcie pracy napisałem do tego przykładowo: Instalacja programu antywirusowego(Zrzut ekranowy nr.1). Screen jest podpisany,a w karcie pracy opisane aktualne działanie. Instrukcja była napisana na tyle ogólnikowo że można to było interpretować na kilka sposobów. Mam nadzieję że wobec tego przychylniej spojrzą na to zadanie,gdyż szkoda byłoby nie zdać w przypadku gdy wszystko jest zrobione,opisane jak należy.
    kRiSs6
    Poziom 9  
    im dalszy arkusz z zadaniem, tym gorzej... wiadome, jakoś trzeba sobie z tym poradzić ale te pierwsze arkusze były dużo łatwiejsze. z tym jest dużo szukania i ustawiania...
    inforpiotrek
    Poziom 9  
    Odnośnie tego egzaminu z 9 rano pisałem go utworzyłem konto pracownikowi "drukarz" z ograniczeniami, naprawiłem tą śmieszną myszkę kierownika poinstalowałem co się dało czyli antywira arcavir w moim przypadku, zrobiłem kopie zapasową ot tak dla picu screenów miałem 35 wiem że nie chodzi o ilość lecz nie udostępniłem drukarki w odpowiednich godzinach nie zrobiłem porządku z tym hasłem i nieodebrałem prawa do drukowania temu nowemu "drukarzowi" jak myślicie po egzaminie? Bo mi coś się tak wydaje.
    env002
    Poziom 16  
    Okaże się w sierpniu. Jeżeli reszta punktów (założenia, przyczyny, wskazania dla użytkowników, albo nawet w wykazie działań opisałeś, że wszystko zrobiłeś), będzie w porządku, to wszystko może wyrównać się. Bądźmy dobrej myśli.
    Najgorzej jest pisać w ostatnie dnie, są najtrudniejsze zadania. Moje 3 ze środy rano było całkiem przystępne https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11022865#11022865
    kRiSs6
    Poziom 9  
    env002 napisał:
    Okaże się w sierpniu. Jeżeli reszta punktów (założenia, przyczyny, wskazania dla użytkowników, albo nawet w wykazie działań opisałeś, że wszystko zrobiłeś), będzie w porządku, to wszystko może wyrównać się. Bądźmy dobrej myśli.
    Najgorzej jest pisać w ostatnie dnie, są najtrudniejsze zadania. Moje 3 ze środy rano było całkiem przystępne https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11022865#11022865

można wszystko wypisać, zrobić wszystkiego screeny a punkty mogą i tak polecieć bo wszystko zależy od klucza... też pisałem zestaw 3 i takie najgorsze to to nie było lecz jak bym miał ostatni zestaw pisać to byłoby ciężko
    tarcyzja
    Poziom 12  
    Igielny napisał:
    Co do punktu piątego w egzaminie praktycznym zrobiłem to tak:screen w Wordzie podpisany jako "Zrzut ekranowy nr.1",a w karcie pracy napisałem do tego przykładowo: Instalacja programu antywirusowego(Zrzut ekranowy nr.1). Screen jest podpisany,a w karcie pracy opisane aktualne działanie. Instrukcja była napisana na tyle ogólnikowo że można to było interpretować na kilka sposobów. Mam nadzieję że wobec tego przychylniej spojrzą na to zadanie,gdyż szkoda byłoby nie zdać w przypadku gdy wszystko jest zrobione,opisane jak należy.

W treści zadania napisano, że zrzuty mają być podpisane bezpośrednio pod/nad obrazkiem w Wordzie. Zapewne egzaminator woli mieć wszystko w jednym dokumencie a nie zaglądać do dwóch jednocześnie - tu na obrazek a tam na podpis :)
    Ale na pewno zrobi dla ciebie i innych wyjątek i też przeczyta podpisy umieszczone w karcie pracy. ;)
    Apathy2050
    Poziom 8  
    I jak tam Wam poszły egzaminy przyznać się ;)
    pitrro131
    Poziom 10  
    powie mi ktoś, czemu w teorii w 30 pyt. zmienili poprawną odpowiedź z C(float) na A(int)?