Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy - technik informatyk 2012

canibus 29 Sie 2012 08:54 193952 890
    Dj Haker
    Poziom 35  
    Ja to się tam nie przejmuje. 90+% jak nic :)

Z tego co słyszałem odebranie dyplomów - 31 sierpnia 2012. Także raczej piątek :)
  • IGE-XAOIGE-XAO
    kaju666
    Poziom 15  
    Cytat:
    Terminy wydawania dyplomów z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie informuje o terminach wydawania dyplomów
    z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Dyplomy z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, będą wydawane
    31 sierpnia 2012 roku w następujących punktach:

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie – godz. 9:00 – 12:00
    Delegatury Kuratorium Oświaty – godz. 12:00 – 14:00

Ja mam mieszane uczucia, niby wszystko zrobiłem, zapisałem wszystkie strony arkusza, zrobiłem 23 screeny a czuje, że nie zdałem. To się okaże.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Pio20ero
    Poziom 10  
    No to moi mili za dzień dwa wszystko się wyleje;p.
    Ja w sumie się też nie przejmuję bo zdawałem tylko teorię więc przynajmniej z kluczem mam parę pkt przewagi.
    Co do wyników to na obiegu mogą sprawdzać sobie ludzie należący pod oke krakow, reszta chyba na takich stronkach typu jak podał kolega wyżej. Miejmy nadzieję, że jutro już wyniki wrzucą do neta no bo ile można czekać.

Dodano po 4 [minuty]:

kaju666
    masz złe przeczucia to znaczy że teorię zdałeś:), ja miałem tak samo rok wcześniej. Teoria wszystko niby napisane zadowolony, po praktyce wyszedłem jak po torturach przekonany że nie zdam. A tu proszę praktyka na 87 pkt a teorie spiepszyłem i do tego brakło mi pkt żeby zdać. Także lepiej się podenerwować i później cieszyć niż srogo rozczarować.
    HuN7eR
    Poziom 11  
    Na stronie OKE, uczniowie mają utworzone konta do sprawdzania wyników maturalnych, egzaminów zawodowych, podglądu deklaracji oraz bardzo szczegółowych wyników (np. na tle klasy) , zalogować się może:

Uczeń, Dyrektor, Organ prowadzący, Organ nadzorujący

W zależności od regionu:
    Lista Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych:
    http://matura.kujon.net/txt/25/lista_okregowych_komisji_egzaminacyjnych.html

Kolejną kwestią jest to czy szkoła złożyła wniosek o utworzenie kont na stronach głownych placówek egzaminacyjnych.
    Otrzymałem informacje od organu nadzorującego, że sami nie wiedzą kiedy będą wyniki i mogą być prawdopodobnie jutro :)

Emocje są napewno, dla niektorych czy wogóle zdali a dla inncyh jak dobrze im poszło ;)
    kitor
    Poziom 34  
    Emocje? Osobiście mi ten "tytuł" zwisa. Przy takiej a nie innej formie egzaminu uważam go za nic nie warty.
    Dlaczego nie ma "Technika Lekarza"? Tak samo ogólne pojęcie jak informatyk. A egzamin tak wybiórczy i stronniczy (wyłączenie administracja systemem od MS), że szkoda gadać.
    Pio20ero
    Poziom 10  
    No zgadzam się z tym, nie każdy zawód można zdobyć po 4 letniej nauce w technikum. Informatyk, elektryk...itp można, choć to tylko technik i umiejętności nieporównywalne są z tymi zdobytymi np na studiach inżynierskich. Niby ktoś zda ten egzamin bo ma szczęście a jest i tak zielony. I właściwie w naszym kraju z takiego papierka poza satysfakcją niewiele nam pozostaje.

Dodano po 8 [minuty]:

I dodam że jestem zawiedziony, bo jeszcze 7-10 lat temu była praca dyplomowa i ktoś kto ją zrobił i zaliczył to coś reprezentował jakiś poziom umiejętności i zawsze jakąś tam pracę znalazł bez problemu po technikum...A teraz?;/.
    kitor
    Poziom 34  
    Cytat:
    Informatyk, (...)...itp można,

Zdefiniuj mi pojecie informatyka?
    Ten co na podwórku za piwo zrobi ci formata?
    Ten co złoży peceta z części?
    Ten co usunie wirusa?

a może ten który napisał parę aplikacji? (nie zależnie czy to w nieszczęsnym szkolnym Pascalu, Javie, C++, a może nawet PHPie)
    a może ten który z zamkniętymi oczami postawi i skonfiguruje ci serwer czegokolwiek na Linuxie?
    a może ten co zajmuje się obróbką zdjęć, czy materiałów video (!)?
    a może ten co ciagnie druta kategorii 5 abyś miał internet?
    a może ten co projektuje strony internetowe?

Dlaczego technikum uczy grafika programowania? Dlaczego programisty uczy baz danych (no dobra, tu fail, bo może się przydać)? Dlaczego sieciowiec ma umieć robić efekty w Gimpie/PS?

Bądźmy szczerzy, technikum NIC nie nauczy. Bo podstawy obsługi komputera uczyć trochę za późno, a dalej już powinno być ukierunkowanie (my np. mieliśmy specjalizację "Zarządzanie sieciowymi systemami operacyjnymi", ale co z tego jak cały program nauczania, który zresztą nie przewiduje rozszerzenia z fizyki i matematyki, jest zwyczajnie do kitu). I egzamin z informatyka powinien być rozdzielony na profile, bo wiedza ogólna wiedzą ogólną, ale dlaczego koleżanka, grafik komputerowy, miała odczytać schematy blokowe układów scalonych? To jest dla mnie niedorzeczność.

Odnośnie pracy dyplomowej, tu się zgodzę. Z mojej klasy zdały by wtedy dwie-trzy osoby. Zresztą i tak jestem ciekaw jak to będzie wyglądać teraz.
    Bo różnica polega na tym że trzeba nauczyć myślenia (głupia opcja ukrycia liter dysków z mojego praktycznego - myślisz że wiedziałem gdzie jest? Ale wiedziałem gdzie jej szukać, i znalazłem - w odróżnieniu do pozostałych osób z tamtego dnia.) a nie tłuc regułki jak to wygląda obecnie.

Po zakończeniu matur uciąłem sobie na ten temat pogawędkę dyrektorem technikum które ukończyłem. I doszliśmy do podobnych wniosków - szkolnictwo zawodowe w obecnej formie jest dnem. Natomiast zmiany jakie się szykują, dają jakiś cień nadziei że będzie lepiej.

Dla mnie wynik tego egzaminu to jest bardziej "wstrzeliłem się w klucz, czy nie?". Poważniejsze rzeczy naprawiało się w gimnazjum u znajomych... a na teorii jak wszyscy wiemy były pytania z wieloma poprawnymi odpowiedziami - bo takie są kompetencje ludzi którzy nas mają sprawdzać.
    Pio20ero
    Poziom 10  
    Bardzo mądrze napisane nic dodać nic ująć...Miejmy nadzieję, że za parę lat to się zmieni i gdy młodzi dostaną wtedy taki papierek to zostaną bardziej docenieni...
    HuN7eR
    Poziom 11  
    Informacja:

Wyniki egzaminów zawodowych w OKE OBIEG zostały opublikowane po godzinie 0:00
    z 30 na 31.08.2012r.

Dyplomy dla uczniów wraz z zestawieniem wyników będą dostępne dla szkół:
    od 31.08.2012r.

W zależności od pracy poszczególnych placówek, odbiór dyplomów dla uczniów może być możliwy dopiero od 03.09.2012r. , w godzinach pracy sekretariatu szkoły.
    Pio20ero
    Poziom 10  
    No to na jedno wyjdzie. O północy nie ma szans się wbić na stronę bo będzie serwer przeciążony. Więc pewnie dopiero jutro rano większość się dowie... :)
    kitor
    Poziom 34  
    No nie, o godzinie 0:00 to powinny być już opublikowane (przypominam że o 0:00 dzień się zaczyna a nie kończy :P ). Ale prawda taka że żadne OKE takiej informacji nie podało.
    Pio20ero
    Poziom 10  
    Tak prawdę powiedziawszy to dziś po południu i wieczorem wyniki powinny być opublikowane w necie. Co z tego że jutro je wrzucą jak wtedy i tak każdy do szkoły poleci po wyniki:P
    kaju666
    Poziom 15  
    Pio20ero napisał:

kaju666
    masz złe przeczucia to znaczy że teorię zdałeś:), ja miałem tak samo rok wcześniej. Teoria wszystko niby napisane zadowolony, po praktyce wyszedłem jak po torturach przekonany że nie zdam. A tu proszę praktyka na 87 pkt a teorie spiepszyłem i do tego brakło mi pkt żeby zdać. Także lepiej się podenerwować i później cieszyć niż srogo rozczarować.

teoria raczej zdana na +35 pkt
    ja popełniłem szereg błędów np. nie docinałem screenów na podany rozmiar, nie podpisałem odpowiednio screenów a ustawiłem ich automatyczne znacznie czyli pod nimi napisane mam np. rysunek 1, rysunek 2. Na arkuszu pisałem np. 1. defragmentacja partycji systemowej - rysunek 1.
    nie użyłem na pewno funkcji oczyszczania dysku jak i nie pamiętam czy włączyłem punkty przywracania systemu.
    kitor
    Poziom 34  
    Cytat:
    Technik informatyk, etap pisemny część 1 82%
    Technik informatyk, etap pisemny część 2 85%
    Technik informatyk, etap praktyczny 84%

Bardzo jestem ciekaw tych brakujących 16% - jako że usterka została zdiagnozowana i usunięta poprawnie. Znów, jak wyżej...
    grim26
    Poziom 10  
    są wyniki nareszcie

Dodano po 23 [sekundy]:

piszcie jak wam poszło
    Ziomek013p
    Poziom 11  
    OKE Łomża nic nie ma i do tego serwer leży...
    grim26
    Poziom 10  
    współczuje też bym był zły tkwiąc w takim oczekiwaniu.
    kaju666
    Poziom 15  
    Warszawskie OKE nie ma nawet Panelu Ucznia, to mówi samo za siebie.
    canibus
    Poziom 8  
    Ej, powiedzcie mi jak to sprawdzić. Podaje chyba pesel i hasło, tylko czym jest te hasło?
    Boże, facepalm. Wiem.
    Yarpen35
    Poziom 9  
    Powinieneś je dostać ze szkoły, za jego pomocą sprawdzałeś wyniki testu gimnazjalnego..
    Up. Nie, nie ma szans.
    canibus
    Poziom 8  
    No właśnie nie mam żadnego hasła. Nie sprawdzę inaczej tego, nie?
    grim26
    Poziom 10  
    więc musisz zaczekać do rana - innej opcji nie ma
    Yarpen35
    Poziom 9  
    Za to strona działa płynnie ;)
    Up. Na wyniki matury czekałem do 2 i poszedłem spać. Były o 3. Podobno.
    HuN7eR
    Poziom 11  
    Podobno godziny publikacji sa okreslone dla wojewodztw i dla OKE Krakow wyniki beda albo o 2:00 a jak nie to o 5:00 dopiero
    pietrach
    Poziom 13  
    Przed rozpoczęciem egzaminu rozdawali takie karteczki z imieniem i nazwiskiem, pesel-em i hasłem oraz datą i sprawdza się na stronie OKE ze swojego obwodu, u mnie Łódź. Na stronie OKE w panelu ucznia wpisuje się ten pesel i hasło z karteczki i są wyniki dziś.
    Jak się nie ma tej karteczki to trzeba się pytać w szkole.