Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Akumulatory żelowe - szybki czas rozładowania.

splawik00 24 May 2012 14:25 10054 32
 • #31
  splawik00
  Level 23  
  No jednak coś z tym akumulatorem jest nie tak, bo "naładował" się w pół godziny (według ładowarki). Napięcie na nim teraz to 12,99V, a przy obciążeniu 2,5A spada na 12,61V. Czyli nie ma sposobu na naprawę takiego akumulatora??
 • #32
  homman
  Level 26  
  Nie wiem musisz szukać.
  Dziś niestety aku się nie naprawia chyba że przemysłowe i celowe. Wtedy rozbiera się jedną celę.
  Może coś z tą wodą jest... nic mi na ten temat nie wiadomo. Może to po prostu bajka jak mrożenie baterii z telefonu.

  Aku w stanie naładowania powinno mieć ok 13,8V to raz a 2 za małe obciążenie by stwierdzić że padnięty. Nie naładowany na pewno. Sprawdź czy reszta ma koło tych 14V mniej więcej 13,5 - 14,8V. Jak mają to ładowarkę masz sprawną.

  Tu jest jakiś obszerny temat

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic396537.html
 • #33
  splawik00
  Level 23  
  Przetestowałem akumulatory i stwierdziłem, że ten nowszy jest ok, jeden ze starszych jest też ok a ten drugi starszy jest uszkodzony. Wszystkie naładowałem, do wszystkich wlałem wody destylowanej, później rozładowałem żarówką i naładowałem znowu. Do tego nowszego nalałem niewiele wody i jest on nadal sprawny, a te dwa pozostałe - no cóż. Ten, starszy który był uszkodzony nagle działa tak jak ten nowszy czyli się uzdrowił, ale ten starszy, który uważałem za dobry stracił pojemność. Nadal próbuję go reanimować. Zrobiłem taki test włożyłem je do roweru. Pojeździłem trochę do momentu utraty mocy przez silnik, po czym zamieniłem ten uszkodzony akumulator, który wcześniej uznałem za dobry na akumulator żelowy 12V 7Ah, bo taki miałem pod ręką, a więc trzy razy mniejszy pod względem pojemności. Te dwa pozostałe nie zmieniane. Rower nagle zaczął działać jakbym ledwo co naładował akumulatory. Tak więc prawdopodobnie muszę sprawić sobie nowy akumulator, no chyba, że jeszcze uda mi się naprawić ten niedziałający. Zobaczymy, dam znać.
  ------------------------------------------------------------------------------
  No dobra. Kupiłem ładowarkę od skutera elektrycznego 36V 2A i nią ładuję teraz akumulatory. Kiedy rower traci już moc, to na starych akumulatorach jest 10,4V a na nowym 12,6V co jasno stwierdza, że te stare są uszkodzone lub zużyte. Te trzy akumulatory zamierzam "dobić" do końca, a później kupię nowe. Zastanawiam się nad kupnem innego typu akumulatorów, tzn. myślałem o litowo-jonowych. Czy byłby to lepszy wybór?? A może jeszcze inny typ powinienem wybrać?? A może zostać przy żelowych??