Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola Gm1200 po Flashu do MC2100 dziwne zachowanie

lotus25 19 May 2012 00:23 3018 6
 • #1
  lotus25
  Level 10  
  Witam !!

  Po flashu gm do mc jest dziwny problem związany z odbiornikiem otóż na odbiorze jest burczenie i niska czułość odbiornika. Dziwne jest to ze co któreś wyłączenie/włączenie motoroli odbiornik działa poprawnie nie burczy i ma doskonałą czułość przez cały czas dopóki nie wyłączę zasilania (przycisk power).Nie dzieje sie to cykliczne bo czasami kilka razy włącz wyłącz i działa ok a czasami co któryś raz burczenie . Burczenie pojawia sie gdy radio odbiera tzn ktoś postawi nośną na określonym kanale. najdziwniejsze jest to ze flashowałem 4 takie motorole i jest to samo . Pytanie jest o co chodzi ? Czyżbym wgrał nie ten flash ? Czy może VCO ? A podczas tego burczenia tx działa ok . Może ktoś ma taki flash jak ma być to porównam ten co wgrałem . Nie wiem skończyły mi sie pomysły . Wymieniłem nawet LM2925T ale bez zmian ..
 • #2
  RTX-Service
  Level 18  
  Mam tak samo i flashował mi autoryzowany serwis, :( lekko załamałeś mnie kolego bo sprowadziłem z USA LM-y bo też chciałem je wymieniać mając nadzieję, że to zniknie. A twój przypadek dzieje sie na RTX-sie z pasma VHF czy z UHF? bo u mnie na UHF
 • #3
  lotus25
  Level 10  
  WITAM !!

  gm 1200 uhf i wszystkie ten sam mankament .. Wiec to problem flashowania tylko jak go naprawić ? MAM LM Z RÓŻNYCH ZRÓDEŁ I TO SAMO . Czekam na to że ktoś to rozkminił ..
  pozdro Tomek
  Podaj gg to zagadamy ..

  Moderated By c2h5oh:

  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

  Nie krzycz.

  Elektroda nie jest po to by umawiać się na pogaduchy poprzez GG. Od tego jest PW.
  Chyba pracujesz na ostrzeżenie...

 • #4
  lotus25
  Level 10  
  Po analizie wydaje mi się że problem leży po stronie vco które prawdopodobnie jest na zboczu i raz działa raz nie . Pytanie jest jak to stroić . Wiadomo że programowo ale jak i czym ?
 • #5
  lukashb
  Level 39  
  Miałem ze swoją GM1200 podobnie, na 10 włączeń jedno takie było. Radio głuche, czasem odbierało z warkotem, aż do stopniowego rozgrzania, wtedy łapało i jest ok!, niestety radio pewnej nocy wybuchło (procesor audio z dymem poszedł niewiedzieć czemu) i radia brak. Ale problem pozostaje po sflashowaniu jak by nie było. Widać co nie dała fabryka to nie oryginał.
 • #6
  lotus25
  Level 10  
  Wiec idąc kilkoma tropami postanowiłem zbadać trop uszkodzonego Lm2925T otóż podstawiłem podmienić ze sprawnego radia . i ??? I nic to samo .. Mało tego fleszowałem dwa razy różnym softem raz upgrade.exe i raz sky_u19l.exe ..

  Tym drugim nie chciało iść wiec trzeba było odpalić program wcisnąć x następnie trzymając power wcisnąć na klawiaturze b (bootstrap) radio wywali fail 01/90 jak skończy puszczamy power radia i wciskamy n i rozpocznie sie proces fleszowania około 3 minuty cały czas z napisem fail 01/90 . jak skończy wyłączyć radio od zasilacz i następnie włączyć . I tyle .. Ale niestety i tak jest to samo .

  Jakieś konstruktywne wnioski ? Skłaniam sie ku uszkodzonej P.CZ. lub rozstrojonej ale jak i czym stroić zapewne programowo . Teraz to już zupełnie skończyły mi sie pomysły ..

  Jak coś mi wpadnie do głowy to o tym napisze tutaj ..
 • #7
  yes2mike
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Powiem więcej.
  Podobne problemy mam w fabrycznej MT2100 (UHF) - nie fleszowanej. Na szczęście wystarczy ze 2 razy zagasić radio i po problemie.
  Przyzwyczaiłem się do tego i nie szukam rozwiązania problemu, choć ten mnie przez dłuższy czas na tyle intrygował, że postanowiłem trzasnąć radiem o asfalt... I co ? Na 50 włączeń za każdym razem było OK. Później powrót do przeszłości.

  W tych radiach jest problem z ekranowaniem (chyba na batlabsie opisywany) i być może to jest przyczyną.