Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przegrzany silnik w ursus 360 3p co moze byc przyczyna ??

19 Maj 2012 08:16 4424 6
  • Poziom 2  
    Mam problem z usrus 360 3P. Silnik po kapitalnym remoncie. Po półrocznym użytkowaniu ciągnika silnik dziwnie się zachowywał (przy gaszeniu było słychać zgrzyty silnika). Po rozebraniu mechanik stwierdził, że zostały przegrzane tuleje silnika. A podczas półrocznej eksploatacji nigdy nie łapał wysokiej temperatury wody. Zaznaczam że ciągnik nie był poddawany ciężkim pracom polowym. Więc co mogło spowodować przegrzanie silnika ??

Proszę o odpowiedz.
  • Poziom 35  
    Skoro ten sam mechanik składał i orzekał o przegrzaniu to masz winowajce.
    O zgrzytach nie wspomne.
  • Poziom 21  
    Jeśli są przegrzane tuleje to pierścienie albo musiały popękać ,zapiec się lub mogły stracić właściwości sprężyste. A co za tym idzie silnik brałby olej. Jeśli tego nie było to ten mechanik jest bajkoopowiadaczem.
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Ja bym prędzej niefachowy remont zarzucił. Tuleje w perkinsie są cienkie. Nie zdziwił bym się jak je powichrowało przy wkładaniu. Tym bardziej jak zaraz po remoncie były dziwne objawy.
  • Poziom 2  
    Jak się spytałem mechanika co mogło być przyczyną przegrzania to powiedział ze blok może być zamulony. Więc proszę jeszcze o jakieś pomysły i odniesienie się do mojej wypowiedzi.
  • Poziom 35  
    Vanqu napisał:
    blok może być zamulony

Teraz odkupujesz krzesło. Bo spadłem z niego i nogi połamałem :)

Serio, masz odpowedź, mekanik.
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    He he he. Proponuje zmienić mechanika. Przypuszczem że gościu DOKŁADNIE wie co schrzanił i kit ci wciska.