Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Actros MP2 - błąd GS05 , restart systemu adblue

adamstanczak 19 Maj 2012 13:44 5889 3
  • #1 19 Maj 2012 13:44
    adamstanczak
    Poziom 2  

Witam, zwracam się z prośbą o rozszyfrowanie kodu usterki GS05 w skrzyni automatycznej, czy mają na nią wpływ rozładowane akumulatory, ponieważ auto nie chciało zmienić z 4 na 5 bieg na początku?
    Drugi problem dotyczy systemu adblue, ponieważ brakło czynniki w zbiorniku i kierowca jechał bez, zaczeła migać żółta kontrola od silnika. Czy po zalaniu adblue do zbiornika system ruszy czy jednak wymagana jest wizyta w serwisie ? Czy taka jazda mogła uszkodzić dozownik lub inne elementy ? Dodam że to actros 1841 z 2006 roku. Pozdrawiam

2 3
  • #2 20 Maj 2012 10:35
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Maj 2012 12:53
    adamstanczak
    Poziom 2  

Dziękuję za podpowiedź.
    Auto dopiero co nabyłem, baterie były słabe więc odpaliłem z innych i próbowałem ruszyć, do 4 biegu zmieniał dobrze, problem była z przerzuceniem na 5, dopiero za 4 razem zmienił na 5 bieg, przy nieudanych próbach pojawiał się właśnie błąd GS05.

Nie wiem od jakiego czasu jeździło bez adblue, ale jak narazie kontrola od silnika miga. Czy po zalaniu może sam się "naprawić" czy jednak serwis musi do tego zajrzeć ?

-1
  • #4 20 Maj 2012 17:26
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Jeżeli kontrolka od silnika miga, pomimo że nalałeś płynu Adblue, to konieczne jest podpięcie komputera i przeprowadzenie testu. Prawdopodobnie wystarczy wystartować Adblue, ale do tego też potrzeba komputera. Taki przypadek miałem ja sam i nie było z tym problemu, podłączono komputer , gość zrobił co trzeba i kontrolka przestała migać. Po wizycie na warsztacie Adblue działa tak jak powinno.

Dodano po 3 [minuty]:

W okolicy Płocka jest taki warsztat, w którym możesz to zrobić. Jeżeli będziesz potrzebował kontaktu to podaj swój email to Ci wyśle.

0