Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

montaż dodatkowych bezpieczników do skrzynki Mercedes 208d 1991r. 2,3d

19 Maj 2012 13:55 1617 3
  • Poziom 12  
    Mercedes 208d 1991r. 2,3d

Potrzebuję włożyć dodatkowe bezpieczniki.

W skrzynce pod listwą z bezpiecznikami jest wolne miejsce jakby na drugą taką samą listwę. Są tu puste miejsca na kształt pojedynczych gniazdek bezpiecznikowych. Nie ma w nich przyłączy na bezpieczniki ani kable. Trzeba dołożyć do nich jakieś oprawki lub może taką całą oprawę jak jest na górze. Druga cała taka oprawa z bezpiecznikami jak jest oryginalnie na górze nie zmieści się gdyż to wolne miejsce poniżej jest częściowo przysłonięte przekaźnikiem od kierunkowskazu. Może ta obecna oprawa gniazdami bezpieczników i kablami jest dzielona?

Kto wie co tam będzie pasowało i gdzie to dostać? Miejsce wydaje się do tego celu przygotowane. Tylko nie wiem co tam włożyć.

Może ktoś zna to rozwiązanie? Wygląda to rozsądnie tylko ja nigdy tego nie robiłem. Musi to być bardzo proste. Trzeba tylko wiedzieć co tam zastosować.

Nie chcę dawać gdzieś osobno dodatkowych gniazd bezpiecznikowych bo za bardzo nie ma gdzie a tu bezpieczniki byłyby wszystkie razem pod jedną klapką.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wywal tą starą listwę na baryłkowe bezpiecznik, bo to problematyczne elementy i wstaw coś na płaskie. Masz do wyboru kompletne obudowy, oprawy pojedyncze, które można łączyć w pakiety, możesz zastosować istniejące skrzynki, np. z fiata cc (takie same były w maluchach el), fiata sc, poloneza. Masz tam gniazda na płaskie bezpiecznik i miejsca na przekaźniki i przerywacz kierunkowskazów.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    Kolego Błażej dziękuję za odpowiedź. Ale ja tu mam właśnie skrzynkę na płaskie już bezpieczniki a nie baryłkowe. I wygląda to rozsądnie. Tam jest wolnego miejsca na kilkanaście płaskich. Tylko trzeba dołożyć gniazda. Nie wiem tylko jakie. Potrzebuję dołożyć dwa bezpieczniki.

Muszę chyba zdjęcie wstawić
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czyli miejsce jest, tylko potrzebujesz blaszki wstawić, tak? No to sprawa prosta, choć nie do końca. Kiedyś usilnie szukałem nowych blaszek do skrzynek montowanych właśnie w polskich autach. To osprzęt albo produkcji, albo na licencji MTA. Widziałem je w katalogu i... tylko tam. Za cholerę nie można ich było kupić. Może sprawdź sobie, jak wyglądają blaszki w skrzynce, kup jakieś oprawki, z których będziesz mógł przeszczepić i wstaw.
    I faktycznie wrzuć zdjęcia, to będzie łatwiej coś podpowiedzieć.