Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kupno oscyloskopu C1-99, upgrade z C1-65

Brivido 19 May 2012 14:21 2691 10
Tespol
    Brivido

Level 33  
    Tak jak w temacie. Mogę w przyzwoitej cenie kupić taki oscyloskop, 200zł z możliwością negocjacji, z kompletem sond i innych kabli. Tylko do przeczyszczenia by był, ale ogólnie sprawny, używany w serwisie.
    Do tej pory korzystałem z C1-65 i nie miałem problemów, ale nie powiem, 2 kanał by się przydał, a szersze pasmo do jakiś radiowych rzeczy także ;)
  • Tespol
    MACIEK_M
    Level 29  
    Chwalisz się, czy pytasz czy warto?
    Brivido

Level 33  
    Pytam co o tym myślicie i czy warto za tyle ;)
  • Tespol
    rubens
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Za taką kwotę, warto kupić.
    przemekkk24
    Level 12  
    Cena za c1-99 jest dobra, natomiast oscyloskop słaby. Miałem kilka z AMW - każdy miał jakąś usterkę. Lampa nie ma dzielonych płytek Y - jak np c1-71. Elektronika na tranzystorach mało złoconych - więc na złom moło wart. Merytoryczna ocena tego sprzętu to jest
    Brivido

Level 33  
    No nic, pierwszy poszedł za 180, nie miałem po prostu wtedy gotówki bo swojego jeszcze nie sprzedałem. Dzisiaj byłem i widzę drugi, ale z tym już było coś nie tak, pomijając konserwację to trafo się mocno grzało, aż czuć było emalię czy co tam dali. Więc albo trafo do naprawy, albo coś pobierało za duży prąd. Chciał za niego stówę, nawet mi dodawał "nieużywany" jakiś ruski miernik wskazówkowy, ale raczej się nie będę w takie pakował ;)
    RitterX
    Level 39  
    C1-99 nie posiada, z tego co pamiętam, na pokładzie "wynalazków" typu radzieckie układy hybrydowe tudzież innych udziwnień. Przegląd choćby z powodu jakości kondensatorów elektrolitycznych zrobić i tak będziesz musiał. Stówka moim zdaniem była warta ryzyka a w końcu od czego jest instytucja targowania ceny :-) ? Nie kupiłeś to nie kupiłeś, za pewien czas trafi się nastepny może w lepszym stanie, może w lepszej cenie. Choć w to drugie wątpię ale nic nigdy nie wiadomo.
    przemekkk24
    Level 12  
    c1-99 jest na tranzystorach. Co do kondensatorów elektrolitycznych to mając dosłownie kilkadziesiąt rosyjskich sprzętów NIE spotkałem sie z usterką.!!!! 9miałem militarne rzeczy). Kondensatory w metalowej obudowie to tantale niezniszczalne , zielone ceramiczne - palladowe!!!! Więc nie radzę eksperymentów z elektrolitami. C1-65 w wersji A mam teraz - jest na tranzystorach jest do 50 MHz. C1-65 jest częściowo na nuwistorach do 35 MHz. To są sprzęty superniezawodne. Natomiast C1-99 jest do 100 MHz ale miałem kilka sztuk - wszystkie miały jakąś wadę. C1-79A - mniejsza lampa, ale najlepszy też 100 MHz-militarne wykonanie. Schematy na jais.ru
    Brivido

Level 33  
    Tylko jak widzę to te 99 to jakieś trafa wadliwe mają bo pojawiały się różne tematy z tym problemem.
    RitterX
    Level 39  
    @Przemekkk24
    W np. C1-112 i podobnych wymiana wszystkich 22uF to standard. Nie jest to odosobniony przypadek, że chwytasz ręką aluminiowy korpus a ten po prostu odpada od reszty. Przegląd układu zasilania i ogólna inspekcja całości po zakupie, moim skromnym zdaniem, jest nieodzowna.
    Brivido

Level 33  
    No nic, kupiłem OS-710 za 50zł, sprawny, ale przetwornica trochę piszczy ;)
    Tak samo jakiś generator KZ 1118, mierniki pojemności, nixe itp.
    Jak bym trochę wcześniej się wybrał to bym przytachał do domu jeszcze 5szt wzmacniaczy estradowych za stówę ;)