Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieaktywny IEEE 1394 w Notebooku Lenovo 3000 N100

19 Maj 2012 16:50 961 2
  • Poziom 2  
    Witam, proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu:

Mój komputer to lenovo 3000 N100 z 2006 r. działający na Windows XP, Intel Celeron 1.46 Ghz, 504 Mb RAM.

Mam port IEEE 1394 (4 pin) wbudowany do laptopa i chcę podłączyć do niego kamerę DV z wyjściem również 4 pinowym. Kabel podłączam, ale ani komputer, ani żadne oprogramowanie do kamery DVD (canon - DV Messenger, Ulead Video Studio) nie wyłapują obecności kamery.

Kabel sprawdzony i działa, sprawdzam na Windowsie - "Port IEEE 1394 włączony", sprawdzam na BIOSie (Phoenix v. 1.01) - w opcjach "Advanced" nie ma opcji, żeby włączyć port IEEE 1394!

Pytanie - dlaczego tak jest, że mam port w kompie, a na BIOSie go nie ma? Czy wystarczy aktualizacja BIOSa?

Proszę o konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

Zaktualizowałem BIOSa do najnowszej wersji (2.06) i niestety, dalej nie widać możliwości przełączenia IEEE 1394. Czy są jakieś inne możliwości, czy jest coś w tych portach w lenovo o czym ja nie wiem?
  • Poziom 34  
    Czy w Menedżerze Urządzeń port IEEE 1394 jest prawidłowo zainstalowany (brak konfliktów i błędów)?
    Zawsze też istnieje ryzyko, że port może być zwyczajnie uszkodzony - sprawdziłeś samo gniazdo Fire-Wire? Styki całe, nie połamane, nie powyginane?
    Co do BIOSu - nie masz takiego ustawienia dlatego, że domyślnie port jest już włączony.
  • Poziom 2  
    W Managerze nie ma żadnych błędów, wejście na visus wydaje się niezniszczone. Nie mam więcej pomysłów, niestety...