Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda octavia uszk. sterownik podnośnika szyby

19 Maj 2012 16:28 6108 5
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Skody octavii z 1997 r. 1,9 tdi.
    Auto kupiłem z brakującym podnośnikiem lewej tylnej szyby. Brak tegoż podzespołu wydawał się niewielkim problemem. Jest u nas w kraju coraz więcej auto złomów więc myślałem że kupię na pierwszym lepszym. Okazało się że jest sporo tych podnośników ale do nowszych aut, do mojej niestety mam ogromny problem dokupić, ponieważ moduł sterownika znajdujący się przy silniczku ma ogromne znaczenie i z młodszych aut nie działać. Nie współpracuje ze sterownikiem głównym. I tu mam właśnie pytanie: Czy mogę z prawych tylnych drzwi poprowadzić (zrównoleglić) wiązkę kabli od centralnego zamka ,i podłączyć lewy zamek?
    Z podnoszeniem szyby poradzę sobie, poprostu zrobię to "na krótko" tylko nie wiem co z tym zamkiem. Proszę o sugestie czy tak można zrobić, i czy nie uszkodzę czegoś.
    Z góry dziękuję :D
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 33  
    Możesz, sam też tak kiedyś drutowałem.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Ooo :D to dobra wiadomość. Myślę jeszcze czy nie zastosować w tych obwodach przekaźników. Żeby nie obciążyć nadto modułu prawych drzwi.
  • Poziom 20  
    Drutowanie nie wróży dobrze na przyszłość. Lepiej odwlec trochę w czasie naprawę, poszukać cierpliwie i zrobić to jak należy. Zadowolenie- bezcenne.
  • Poziom 32  
    4jerry napisał:
    Drutowanie nie wróży dobrze na przyszłość. Lepiej odwlec trochę w czasie naprawę, poszukać cierpliwie i zrobić to jak należy. Zadowolenie- bezcenne.

Robię ten myk od ośmiu lat. Żadnych przekaźników nie trzeba dodatkowo - wytrzymają te co są. Druciarstwem tego nie nazywam, wszystko jest robione zgodnie ze sztuką.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Niestety nie kupiłem odpowiedniego podzespołu więc musiałem zastosować się do wskazówek powyżej. Podnoszenie szyby zrobiłem z zastosowaniem dwóch przekaźników. Działa na piątkę. Natomiast dziś zrównolegliłem (zdrutowałem) nie działający centralny zamek w lewych drzwi, z prawym zamkiem. Działa bez zarzutu.
    Dziękuję za sugestie :)

Dodano po 51 [sekundy]:

Witam ponownie. Niestety nie kupiłem odpowiedniego podzespołu więc musiałem zastosować się do wskazówek powyżej. Podnoszenie szyby zrobiłem z zastosowaniem dwóch przekaźników. Działa na piątkę. Natomiast dziś zrównolegliłem (zdrutowałem) nie działający centralny zamek w lewych drzwi, z prawym zamkiem. Działa bez zarzutu.
    Dziękuję za sugestie :)