Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3185FW restartuje się

derwu 19 Maj 2012 19:25 2058 4
  • #1 19 Maj 2012 19:25
    derwu
    Poziom 10  

Witam,

w firmowej drukarce Samsung CLX-3185FW ostatnio pojawił się pewien problem. Po pierwsze bywa, że drukarka nagle sama się restartuje, a poprzedzone jest to różnymi napisami na wyświetlaczu. Raz udało mi się przeczytać "REND..." (nie wiem czy było coś dalej), innym razem "PASSTHRU Podłączone". Ponadto gdy drukarka wchodzi w stan uśpienia, to bywa że nie można na niej drukować i trzeba ją iść ręcznie wyłączyć i włączyć ponownie. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Jakieś pomysły?

Tonery zamienniki, żadnych chipów i modyfikacji.

Pozdrawiam,
    derwu.

0 4
  • #2 16 Cze 2012 16:25
    derwu
    Poziom 10  

Coś z drukarką jest nie tak, teraz krzyczy: "poj. wyj. pelen, wyjmij papier". Oczywiście wyjście drukarki bez papieru. Przeglądnąłem całą drukarkę i nie znalazłem nigdzie jakiegoś zaciętego papieru. Nic się nie da wydrukować.

Tak jakby płyta główna świrowała..

Ktoś coś miał takiego?

0
  • #3 19 Cze 2012 03:11
    eko185
    Poziom 18  

Podaj wiecej szczegolow odnosnie drukarki, tj. wersja firmware, raporty dotyczace tonerow, stanu bebna, pasa itp.

Powiedz czy przy niej cos robiles czy nie?

0
  • #4 19 Cze 2012 20:45
    derwu
    Poziom 10  

eko185 dzięki za zainteresowanie!

Od początku:

Drukarka kupiona we wrześniu 2010, a więc ma jeszcze gwarancję. Na początku drukarka latała na oryginalnych tonerach, krótko potem zaczęliśmy regenerować oryginalne tonery w zewnętrznych firmach i robimy tak do dzisiaj.

Na początku 2012, na wydrukach zaczęły się pojawiać "pęknięcia" (tutaj wątek o tym) na wydrukach, które to wydruki później przestały być czytelne, okazało się że pękł pas transmisyjny. Wysłaliśmy drukarkę na reklamację, która nie została uznana, mimo iż przebieg drukarki był znacznie niższy niż żywotność pasa transmisyjnego. W efekcie w serwisie na nasz koszt wymienili pas transmisyjny na oryginalny, nowy. Nic więcej chyba tam nie robili przy drukarce.

W maju tego roku na drukarce pojawiał się komunikat o konieczności wymiany jednostki przetwarzania obrazu, więc wymieniliśmy bęben na nowy, oryginalny.

Nie dawno pojawił się problem ze stanem czuwania. Drukarka przechodziła w stan czuwania i nie potrafiła się obudzić. Na każdym komputerze przy próbie wydruku w SmartPanel pojawiał się komunikat "przechodzenie w tryb czuwania" i nic nie dało się wydrukować. Przestawiłem czas przejścia w stan czuwania na 120 minut i teraz drukarka nigdy nie przechodzi w stan czuwania, bo zawsze ktoś coś wydrukuje w tym czasie. Ten problem zapoczątkował serię innych problemów.

Ostatnio "w rękach" drukarka mi się zrestartowała. Skanowałem chyba, a tu reset. Dodatkowo kilka dni temu na wyświetlaczu pojawiało się "poj. wyj. pelen, wyjmij papier" i nic nie można było drukować, restart nie pomagał. Następnego dnia już problemu nie było.

Jakieś dziwne problemy się pojawiają i znikają, ciężko sprzęt na gwarancję wysłać, bo pewnie odpiszą że nic nie zaobserwowali.

Poniżej obrazek z raportu, na którym widać firmware i resztę. Nie aktualizowałem firmware, bo nie wiem czy nie będzie problemu z tonerami, a być może jest już nowy firmware, który rozwiązałby problemy?

Samsung CLX-3185FW restartuje się

0
  • #5 19 Cze 2012 21:09
    jarmo1
    Poziom 14  

Według mnie to formater (płyta sterująca). Należy ją wymienić.
    Pozdrawiam

0