Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki laptop używany do 600zł wybrać?

Uzytkownikk- 19 Maj 2012 20:35 2740 7
  • #1 19 Maj 2012 20:35
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem laptopa.
    Cena do 600zł.
    Chciałbym aby ekran był nie mniejszy niż 15 cali, fajnie jakby też bateria trochę trzymała.
    Natknąłem się na Allegro na takie aukcje laptopów używanych, może by ktoś doradził czy warto się zainteresować którymś modelem.
    O to link do aukcji -> http://allegro.pl/listing/user.php/run?catego...xt_i[171][1]=&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E

Ja sam zastanawiam się nad tym modelem http://allegro.pl/show_item.php?item=2323201960

Ogólnie sprzedający ma w sumie dobre komentarze, więc może warto?
    A może ktoś poleci jakiś używany laptop na Allegro z innych aukcji?

Na początku tak się zastanawiałem czyby nie kupić nowego w cenie do 1400zł, np takiego --> http://allegro.pl/nowy-laptop-acer-aspire-5749z-gw-12m-i2300526210.html

Co do tego używanego to tam widzę, że jest system operacyjny Windows XP.
    To dobry ale już stary system, jak sprawa wygląda z aktualizacjami? Są jeszcze prowadzone?
    Bo jeśli nie to chyba bez sensu jest kupować tego używanego, bo bez aktualizacji to wiadomo mało bezpiecznie w sieci, a do tego będzie służył laptop.

• #2 19 Maj 2012 21:16
    Arutim
    Poziom 20  

T43 to dobry wybór. Poszukaj takiego z 2GB RAM albo wybierz dopłatę. T42 T41 i wszystkie rodziny R sobie odpuść(t42 i t41 maja ddr1 a R sa plastikowe i grubsze, najlepszy T43 będzie ze zintegrowaną grafiką Intela (nie żadne ATI). Fakt z grafiką ATI najczęściej ma matryce o większej rozdzielczości... ale te grafiki odpadają czasami. WinXP to dobry system, mimo wielu dziur i nie dociągnieć. Po instalacji dobrego antyvirusa i nie przeglądaniu podejrzanych stron nie złapiesz tak łatwo "syfa".
    Acery sobie daruj. Większość tych budżetowek po maks 3 latach się rozpada. Słabe plastiki. Ten IBM jest z tytanowych stopów, na baterii o przedłużonej trwałości da się pracować ponad 3h ;)

• #3 20 Maj 2012 13:42
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

Arutim, dziękuję za rzeczową odpowiedź.

Ten akurat laptop z tej aukcji ma zintegrowaną grafikę ATI ale pomimo tego i tak chyba warto zakupić tego laptopa za te 555zł??
    Do tego można jeszcze gratis zwiększyć pamięć RAM do 2GB.
    Natomiast co do tego Windowsa XP, to wyczytałem w Internecie, że Microsoft nie dość, że ma wstrzymać aktualizacje to też zablokować możliwość aktywacji systemu.
    No, a wiadomo, że jak zrobię kiedyś format dysku to trzeba będzie ponownie zainstalować system XP i aktywować, czy to telefonicznie czy też przez Internet.
    Co wtedy? Czy to prawda?

• #4 20 Maj 2012 15:41
    Dra98
    Poziom 40  

Uzytkownikk- napisał:
    to wyczytałem w Internecie, że Microsoft nie dość, że ma wstrzymać aktualizacje to też zablokować możliwość aktywacji systemu

To wydaje się znacznie przesadzone [- może jakieś źródło], ponadto proces aktywacji można obejść więc czemu miało by to służyć?

• #5 20 Maj 2012 19:29
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

Dra98 napisał:

To wydaje się znacznie przesadzone [- może jakieś źródło]

Przeczytałem to z pierwszego linku poniżej
    -> http://www.google.pl/#hl=pl&gs_nf=1&pq=window...osb&fp=732d315a6c54ee61&biw=1440&bih=743&bs=1

Dra98 napisał:
    ponadto proces aktywacji można obejść więc czemu miało by to służyć?

W jaki sposób? Czy po takim obejściu system dalej będzie w 100% legalny?

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

To jak Panowie i Panie brać tego IBM T43? Chyba lipa nie powinno być?

• #6 20 Maj 2012 22:15
    Arutim
    Poziom 20  

Moge udostepnic recovery od IBM'a (w j. niemieckim) o ile nie bedzie na dysku. Podczas przywracania niebieskim przyciskiem (access ibm) dostajesz aktywowany system.
    Dobry wybór aczkolwiek wolałbym bez grafiki ATI ;)

• #7 21 Maj 2012 01:45
    452387
    Usunięty  
  • #8 29 Maj 2012 15:45
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

Dziękuje Wszystkim za odpowiedzi w temacie i pomoc, zdecydowałem się na tego laptopa T43 i jestem bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME