Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens mobile scenic 510

11 Sty 2005 08:47 1376 3
  • Poziom 33  
    Mam problem z laptopem siemens mobile scenic 510 - z lekka się obudowa rozleciała w konsekwencji coś jest nie tak z matrycą albo z kompem. Mianowicie po podłączeniu matrycy laptop startuje, wykonuje się test pamięci (kończy się OK) po czym laptop staje. Można wcisnąć klawisz wejścia do setup'u ale wtedy pisze entering setup i też staje. Nie jest to zwis proca bo naciśnięcie CapsLocka itp. powoduje odpowiednią sygnalizację, Ctrl+Alt+Del kompa normalnie restatuje. Tak samo jest przy pdłączeniu monitora zewnętrznego (matryca odpięta).
    Aha, przy testowaniu znaki na matrycy są mniejsze ( nie na całą matrycę), chodzi o to że normalnie przy starcie w trybie textowym text był rozciągany na całą matrycę (to się zdaje nazywa interpolowana czcionka), a teraz czcionki mają naturlany rozmiar (te laptopy przy zmianie rozdzielczości ekranu pixel mają zawsze taki sam, a zmniejszają cały obraz). Czy ktoś ma może jakiś pomysł co mu może dolegać?

Aha laptop PII 400MHz, matryca 13,3" aktywna, grafika NeoMagic 2,5MB.
  • Poziom 16  
    sproboj wyeliminowac poszczegolne mozliwosci uszkodzen przez demontowanie kolejno klawiatury dysku itp. jezeli w koncu wystartuje to bedziesz mial swojego winowajce. Ale przedewszystkim podejrzenia padaja na uklad graficzny, jezeli mozna go demontowac to moze byc nie docisniety. (mialem podobny przypadek w HP4150b) pozdrawiam
  • Poziom 33  
    No za bardzo nie ma tam czego odpinać. Zresztą komp zachowuje się tak samo z dyskiem, bez dysku, to samo z klawiaturą (CD, FDD powyciągane touchpad odpięty), więcej nic się nie da odłączyć.
    Jedyne co mogę wykluczyć to matryca, bo laptop powinien odpalić na monitorze zewnętrzym nawet jeżeli w ogóle ma matryce odłączoną.
  • Poziom 17  
    Miałem czasami przypadki wieszania się kompów w wypadku uszkodzonych dysków, nie można było wejść do biosu nawet po wypięciu dysku, poprostu zapętlał się na rozpoznawaniu napędu i tak już wisiał.
    Znalazłem sposób, podpinałem sprawny napęd, mankament jest taki że musiałbyś mieć drugi sprawny hdd i potestować to.,

Pozdrawiam
    Damian