Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens mobile scenic 510

Tdv 11 Jan 2005 08:47 1418 3
    Tdv
    Level 34  
    Mam problem z laptopem siemens mobile scenic 510 - z lekka się obudowa rozleciała w konsekwencji coś jest nie tak z matrycą albo z kompem. Mianowicie po podłączeniu matrycy laptop startuje, wykonuje się test pamięci (kończy się OK) po czym laptop staje. Można wcisnąć klawisz wejścia do setup'u ale wtedy pisze entering setup i też staje. Nie jest to zwis proca bo naciśnięcie CapsLocka itp. powoduje odpowiednią sygnalizację, Ctrl+Alt+Del kompa normalnie restatuje. Tak samo jest przy pdłączeniu monitora zewnętrznego (matryca odpięta).
    Aha, przy testowaniu znaki na matrycy są mniejsze ( nie na całą matrycę), chodzi o to że normalnie przy starcie w trybie textowym text był rozciągany na całą matrycę (to się zdaje nazywa interpolowana czcionka), a teraz czcionki mają naturlany rozmiar (te laptopy przy zmianie rozdzielczości ekranu pixel mają zawsze taki sam, a zmniejszają cały obraz). Czy ktoś ma może jakiś pomysł co mu może dolegać?

Aha laptop PII 400MHz, matryca 13,3" aktywna, grafika NeoMagic 2,5MB.
    holuan
    Level 16  
    sproboj wyeliminowac poszczegolne mozliwosci uszkodzen przez demontowanie kolejno klawiatury dysku itp. jezeli w koncu wystartuje to bedziesz mial swojego winowajce. Ale przedewszystkim podejrzenia padaja na uklad graficzny, jezeli mozna go demontowac to moze byc nie docisniety. (mialem podobny przypadek w HP4150b) pozdrawiam
    Tdv
    Level 34  
    No za bardzo nie ma tam czego odpinać. Zresztą komp zachowuje się tak samo z dyskiem, bez dysku, to samo z klawiaturą (CD, FDD powyciągane touchpad odpięty), więcej nic się nie da odłączyć.
    Jedyne co mogę wykluczyć to matryca, bo laptop powinien odpalić na monitorze zewnętrzym nawet jeżeli w ogóle ma matryce odłączoną.
    Damian_lisu
    Level 17  
    Miałem czasami przypadki wieszania się kompów w wypadku uszkodzonych dysków, nie można było wejść do biosu nawet po wypięciu dysku, poprostu zapętlał się na rozpoznawaniu napędu i tak już wisiał.
    Znalazłem sposób, podpinałem sprawny napęd, mankament jest taki że musiałbyś mieć drugi sprawny hdd i potestować to.,

Pozdrawiam
    Damian