Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skype nie działa czy to przez router

patryk226 19 Maj 2012 23:24 2103 10
  • #1 19 Maj 2012 23:24
    patryk226
    Poziom 7  

Kupiłem w ten piątek części do komputera wróciłem do domu i zrobiłem format dysku c.Zainstalowałem windowsa pobrałem skype bo chciałem pogadać z kumplami i kiedy do nich dzwoniłem a dokładnie po tym jak od nich odbierałem ich wyrzucało ze skype, a mi gasł komputer. Musiałem go zresetować zrzuciłem to na kartę graficzną i usunołem z niej sterowniki potem jak mi wywalało monitor to nie musiałem restartować komputera, to pogrzebałem w ustawieniach skype nic pobrałem od nowa nic wszedliśmy z kolegą na mój adres ip w google to wpisaliśmy i tam były porty skype itp. Skype non stop miał inny port niewiem czy to coś związanego z routerem ale wydaje mi się że chyba tak resetowaliśmy router to nawet 4 minuty se z kolegami pogadałem i nadal nic czy to możliwe że te problemy są przez to że mam windows xp a nie 7 albo coś takiego bardzo proszę o szybką odpowiedż

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]

• #2 20 Maj 2012 07:59
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

patryk226 napisał:
    zrobiłem format dysku

Wszystkie sterowniki poprawnie zainstalowane (chipset, karta dźwiękowa, karta graficzna)?
    Daj screen-a z menadżera urządzeń.

• #5 20 Maj 2012 12:49
    patryk226
    Poziom 7  

Nie posiada ale przed formatem posiadał i też nie działało więc to chyba nie zależy od servise pack.A bo to może coś znaczyć przed formatem skype też nie działał

• #6 20 Maj 2012 12:53
    Bródka
    Poziom 39  

Nawet jeśli nie zależy używanie Windowsa bez SP jest lekkomyślnością

• #7 20 Maj 2012 13:31
    patryk226
    Poziom 7  

zrobiłem już update windows nadal nie działa ja nadal uważam że to może mieć coś wspólnego z routerem

• #8 20 Maj 2012 14:20
    Bródka
    Poziom 39  

Skype nie wymaga przekierowania portów, a to że działa na rożnych portach jest związanie z NAT
    Z twojej wypowiedzi trudno wywnioskować jaki masz problem, to ze nie działa ci skype ok ale co dzwonić nie możesz, nie słychać cie, zrywa ci połączenie ?
    Jakiego masz dostawce i router masz router ?

• #9 20 Maj 2012 16:23
    patryk226
    Poziom 7  

dostawca:netia
    router:niewiem jak sprawdzić
    skype:jak dzwonie do kogoś i on odbierze wywala mi monitor i muszę resetować komputer
    nic nie słychać ani go ani mnie

• #10 20 Maj 2012 16:27
    Bródka
    Poziom 39  

Wiec wgraj sterowniki i najnowszy SP3
    Skype też masz najnowszy z oficjalnej strony ?

• #11 20 Maj 2012 19:01
    patryk226
    Poziom 7  

SP3 już mam,skype najnowszy i mam wszystkie sterowniki z płyty od karty graficznej i od płyty głownej

Dodano po 57 [minuty]:

Przed chwilką znowu spróbowałem pogadać przez skype.Lecz zakończyło się to tym że wyskoczył mi blu screen,przyczyną tego był błąd o nazwie ati2dag może to coś pomoże

Dodano po 47 [minuty]:

Właśnie zainstalowałem na nowo sterowniki do karty graficznej.Wystąpił błąd że to może zakłócić prawidłowe działanie systemu windows,za pierwszym razem zignorowałem to.Lecz teraz uważam że to jest głowna przyczyna tych błedów moja karta graficzna ati radeon7770 żle pracuje z windowsem xp przynajmniej mi się tak wydaje

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME