Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Aplle m4551 uszkodzony układ scalony.

19 Maj 2012 23:28 2213 8
 • Poziom 19  
  Witam Dostałem monitor model jak wyżej z matrycą lg lm151x1. Monitor zasilany jest napięciem 24V- z zewnętrznego zasilacza. Ja zrobiłem zasilacz ale niestabilizowany i chyba dlatego uszkodziłem jeden z układów scalonych(zdjęcie poniżej) w okolicy gniazda zasilania. Układ mam oznaczenie 9936 $WΔs1s nie jestem pewny co do tego oznaczenia.
  Proszę o jeśli ktoś ma dostęp do schematu o udostępnienie lub wie co to za układ scalony.

  Monitor Aplle m4551 uszkodzony układ scalony.

  Z góry dziękuje za odpowiedz.
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  To jest tranzystor (na płycie jest nawet opisany jako Q17), najprawdopodobniej Si9936: podwójny MOSFET-N, 30V, 4,5A, 1,1W, 28mΩ
 • Poziom 19  
  Dziękuje za link Kolego lisek ale zasilacza nie kupie do monitora który nie wiadomo czy uruchomię, zrobię stabilizowany zasilacz do niego i będzie ok.
  Nie wiem czemu nie zwróciłem uwagi na symbol przy elemencie ewidentnie jest napisane Q17 trochę wstyd.
 • Poziom 19  
  Witam Znalazłem trochę czasu i wymieniłem te mos-fet-y jednak brak obrazu. Z tego co zauważyłem mos fety te pracowały jako klucze w przetwornicy DC-DC zbudowanej o układ max785(dokumentacji brak). Korzystając z dokumentacji do układu max786 próbowałem ustalić czy te układy są takie same lub zbliżone niestety cześć wyprowadzeń z max786 nie zgada się z wyprowadzeniami max785. Sterownik tej przetwornicy bardzo się grzeje mimo że odciąłem obwód wtórny. Chciałem zapytać czy można jeszcze coś zrobić żeby uratować ten monitor? Mogę wy lutować całą tą przetwornice i doprowadzić zewnętrzne napięcia ale czy to ma sens, trochę brak mi czasu na takie eksperymenty.

  Pozdrawiam Dawid
 • Poziom 19  
  Temat do zamknięcia mimo podania zewnętrznych napięć brak poprawy rezygnuje z dalszej naprawy dziękuje chęć pomocy.