Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gofl 4 2litry GTI nie osiąga odpowiedniej prędkości

19 Maj 2012 23:30 1033 4
  • Poziom 2  
    Witam zakupilem golfa 4 2.0 GTI . Autko jest na kołach 18 cali 225 opony - auto osiąga prędkość max około 180km/h , gdzie było sprawdzane na hamownie jaka osiągnie prędkośćmax i czy posiada swoją właściwą moc.Wynik na hamowni 230km/h i nastąpiło odcięcie dopływu paliwa , pomiar mocy wyszedł 116 koni a za drugim razem 119 koni.W czym może tkwić problem , czytałem że przy takich kołach jest możliwe zakłamanie predkosci , czyli ze tej właściwej predkosci moze miec o 10 a nawet 15 km wiecej , ale gdzie reszta w czym tkwi problem? Czy to przez koła , ale mysle ze i na hamowni miałby problem , czy tez jakaś usterka elektryczna ! Zapala mi sie ruwnież co jakiś czas komunikat ABGAS WERKSTATT , gdzie byłem juz u elektryka i tylko kasował mi ten bład nic więcej.Czy jest ktoś w stanie pomoc i zna jakąś odpowiedz !
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Po pierwsze to nie ma co wierzyć wynikom z hamowni. Po drugie przy marnych 115 koniach i tej masie nie ma co liczyć na więcej niż 200km/h na drodze. Do tego dodatkowe opory szerokich opon i w sumie osiągi jak dla mnie do przyjęcia.
  • Poziom 2  
    ociz napisał:
    Po pierwsze to nie ma co wierzyć wynikom z hamowni. Po drugie przy marnych 115 koniach i tej masie nie ma co liczyć na więcej niż 200km/h na drodze. Do tego dodatkowe opory szerokich opon i w sumie osiągi jak dla mnie do przyjęcia.

No nie wiem miałem starsze auta o 8 lat z takim samym silnikiem i szły 210km/h, także nie wiem , a dwa golfy nie są cieżkimi autami ! A co do hamowni to czy wierzyć czy nie wkońcu , ktos to wymyślił że sprawdza auto jeśli chodiz o stan silnika czy posiada tą moc i wogole!
  • Poziom 42  
    Sprawdź z górki , na pewno będziesz miał satysfakcję!
  • Poziom 14  
    ociz napisał:
    Po pierwsze to nie ma co wierzyć wynikom z hamowni
    Czemu ?

Koła mają na pewno większa średnicę, jak masz 225/45R18 to w stosunku do fabrycznych kół, to masz obwód większy o 8%. Licznik wskazuje 180km/h - jedziesz o 8% szybciej, pomijając błędy wskazań licznika itp.
    A ta piekielna moc 115KM z dwóch litrów produkowana do 2006 roku to jakaś żenada...