Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B&S - kosiarka nie odpala przy nagrzanym silniku

20 Maj 2012 09:50 9210 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Kupilem kosiarkę z silnikiem B&S 675 ready start, 6 KM.
    Nowa - dopiero około 3 godzin pracy. Zauwazylem, ze jak pochodzi z 15 min to mam problem z jej odpaleniem, tj. silnik się trochę nagrzeje i przestaje mi odpalać.
    Wykręcam wtedy świecę, odczekam 2 minuty i odpala normalnie. Potem znow sytuacja się powtarza - gdy silnik się nagrzeje przestaje odapalać. Świeca po odkręceniu jest sucha.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam,
    Bartek
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Zmniejsz przerwę na świecy do 0,20 mm i problem ustanie.
  • Poziom 2  
    Też mi się wydaje, że to może być przerwa na świecy - wiele osób o tym pisze.
    Przepraszam za głupie pytanie: a jeśli to ten odpowietrznik to jakoś można samemu oczyścić/naprawić czy tylko do serwisu? :)
  • Poziom 27  
    Odpowietrznik jest w korku, wystarczy że poluzujesz i będziesz pewny że to on, ale gasła by w trakcie pracy z powodu zapowietrzenia, a u ciebie nie odpala rozgrzana kosiarka, czyli odpowietrznik możesz wyeliminować jako usterkę.

Dodano po 13 [minuty]:

bdomansk napisał:
    ready start

To jest moduł zamontowany przy tłumiku, po rozgrzaniu dźwignia odsuwa łopatkę co powoduje otwarcie przepustnicy ssania, czasami ready start potrafi się zapiec i nie odsuwa łopatki, przez co rozgrzany silnik nie odpala.
    Ale najpierw zrób test ze świecą.