Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o łopatologiczne opisanie procesu przezwojenia wirnika.

20 Maj 2012 10:52 2599 4
  • Poziom 2  
    Proszę o opisanie krok po kroku procesu nawinięcia wirnika szlifierki np: Makita 9565CVR, Jako że pracuję w serwisie nigdy się nie zastanawiałem jak to się robi, zawsze wymianka na nowe, i jeszcze pytanko bo może spec od tego sprzętu się odezwie, czy są możliwości naprawy regulatora obrotów, lub jakieś zamienniki, orginał w dobrej cenie to ponad 130zł. Gdzie ewentualne zamienniki mozna nabyć?
    Z góry dziękuje, jako elektryk chciałbym pojąć tą wiedzę na próby mam z 30 spalonych wirników, niech choc jeden zadziała. Czy parametry nie będą odbiegać od orginału? Bo jak założę swój serwis, to na starcie nie chiałbym popełnić samobójstwa.
    Jakich firm łożyska stosować, jako zamienniki, zamiennik jest 5 razy tańszy od orginału.
    Zapraszam do kontynuacji tematu.
  • Specjalista AGD
    Dużo łatwiej nawinąć stojan niż wirnik, który wiruje z dużą prędkością.
    Trzeba mieć wprawę i wiedzę jak są nawijane wirniki. Po właściwym nawinięciu, trzeba uzwojenie zalakierować (najlepiej próżniowo) i wyważyć - czyli trzeba mieć odpowiednie urządzenia.
    Łożyska używać tylko firmowe.
  • Poziom 2  
    Z wyważaniem nie bede miał problemu, mam dostęp do tokarki, oraz samą wyważarkę co prawda do kamieni szlifierskich ale uda się ją zadoptować. Chodzi mi o proces do samego lakierowania już nawiniętego wirnika. Czym to się lakuje, gdzie można to kupić, jak zregenerować komutator. Jak takie coś rozrysować jako schemat. Może jest ktoś, dla którego ten temat to chleb powszedni zrobić taki rysunek z opisami. Przyda się takie coś niejednemu z nas.
  • Poziom 13  
    Co do zwojenia wirników to nie ma żelaznej reguły,prawie każdy wirnik ma inne początki uzwojeń na komutatorze w stosunku do szczelin w które są układane zwoje.Początki i sposób układania zwoju oceniasz przed wycięciem uzwojenia z uszkodzonego wirnika
  • Poziom 17  
    Kolega chyba z serwisu Makity. Jeżeli chcesz otworzyć serwis który miał by się opierać na przezwajaniu i jeszcze nigdy nie przezwajałeś wirników to samobójstwo. Musisz mieć minimum 3 lata praktyki żeby to robić bez zawahania zastanawiania się itd. reklamacji i wywalania pieniędzy w błoto. Jest wielu producentów komutatorów i te komutatory różnią eis twardością wiec odpowiednie ustawienie zgrzewarki jest ważne. Przezwojenie wirnika to nie jest jeden proces to jest kilkanaście procesów. Jak nie masz nikogo na miejscu kto cie nauczy to lepiej znaleźć kogoś kto przezwaja do współpracy. Nawet z 2 strony polski i wysyłać paczką po kilka-kilkanaście. Wiele osób mi przysyła które nawet zajmowały się przezwajaniem i zrozumiały ze trzeba mieć spore umiejętności żeby te wirniki działały popranie.
    A elektronik się nie naprawia szkoda czasu i pieniędzy.