Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BRAVIA Internet Video - zniknęły tvnplayer, ipla i VOD TVP

dgtal 20 May 2012 11:08 8496 6
 • #1
  dgtal
  Level 11  
  Witam,
  Temat co prawda dotyczy kina domowego z funkcją BRAVIA Internet video, ale umieszczam go tutaj, ponieważ chciałbym aby wypowiedzieli się także właściciele telewizorów SONY z tą funkcją.

  Mianowicie od piątku 18 maja 2012 zniknęły z listy mediów sieciowych wideo polskie media: tvnplayer, ipla i VOD TVP. Generalnie wykonałem aktualizację listy mediów (nie oprogramowania) i po tej jak się okazało przykrej czynności powyższe media zniknęły z listy. Został eurosport, YouTube i inne zupełnie nie interesujące mnie kanały (Deutsche Welle, AOL itp). Reset do ustawień fabrycznych i ponowne pobranie listy dostępnych mediów nic nie pomogło - nadal brakuje tych mediów.

  CZY KTOKOLWIEK KTO POSIADA SPRZĘT SONY Z FUNKCJĄ BRAVIA INTERNET VIDEO MOŻE POTWIERDZIĆ CZY MA TE MEDIA NADAL DOSTĘPNE I CZY ONE NADAL DZIAŁAJĄ?? (DA SIĘ COKOLWIEK OGLĄDAĆ)???

  Dzięki z góry
 • Helpful post
  #2
  viher7pbv
  Level 2  
  Mam to samo ale w tv Bravia 40ex520. Trzeba dzwonic do sony. Myslałem ze to tylko u mnie ale widze ze problem jest po ich stronie

  Dodano po 12 [minuty]:

  Dodam jeszcze ze u mnie BIV nie dziala na internecie stacjonarnym ale jak zrobielem hot spota z komorki i polaczylem z telewizorem to polskie serwisy sie pojawily. Polskie serwisy pojawiaja sie tam gdzie jest polski adres IP. Internet stacionarny u mnie rowniez ma polskie IP a pojawiaja sie serwisy zagraniczne tak jak mowisz AOL i inne zagraniczne.Na tygodniu byla jakas aktualizacja tv moze to jej wina.
 • #3
  dgtal
  Level 11  
  Witam,
  Widzę, że jesteś także z Wrocławia lub okolic. A czy mógłbyś zdradzić jakiego masz providera? Albo przynajmniej czy jest to jakaś kablówka, tepsa, dialog czy internet bezprzewodowy (w sensie oferowany drogą radiową przez WiFi)?
  Ja mam internet bezprzewodowy greenlan. Pytam, ponieważ może problem dotyczy bardzo wąskiego grona użytkowników np. danego operatora.

  Na innym forum także ktoś potwierdził, że media przydzielane są na podstawie lokalizacji adresu IP. W moim przypadku wszystkie strony które podają lokalizację wyświetlały podwrocławską Sobótkę.

  Widocznie SONY uznało, że to nie Polska... Może mają jakieś informacje o których jeszcze nie wiemy... W sumie słyszałem o autonomii Śląska, ale górnego... ;)
 • #4
  viher7pbv
  Level 2  
  Miałem własnie o to pytac jaki masz internet. Ja rowniez mam greenlana z Sobótki. Ciekawe co namieszali
 • #5
  pol249
  Level 11  
  Witka właśnie patrze i u mnie TVN ipla i inne są neta mam z dialogu
  pozdro
 • #6
  dgtal
  Level 11  
  Winny był dostawca internetu. Pula adresów IP, którą posiada lokalizowana była (także nie do końca poprawnie) przez serwery SONY (to Sony decyduje do jakich treści urzadzenie ma dostęp) jako lokalizacja poza Polską, co skutkowało odebraniem praw do treści polskich nadawców.

  Wątek uważam za zamknięty.
 • #7
  Tomek022458
  Level 1  
  Witam,

  dgtal i jak udało się sprawę rozwiązać? Ja niestety mam dokładnie taki sam problem. Zniknęły mi polskie serwisy ale lokalizator IP pokazuje, że IP jest polskie. Mam lokalnego dostawcę internetu. Jak łączę się poprzez sieć z telefonu komórkowego to wszystko wraca i jest ok. Jak udało Ci się rozwiązać problem? Dostawca internetu przydzielił Ci inny adres?
  Z góry bardzo dziękuję za pomoc.