Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MacBook Early 2008 - nie startuje

20 May 2012 11:58 1367 3
  • Level 10  
    Witam, mam problem z moim Mac'iem. Dzisiaj rano jak go odpaliłem zawiesił się na jabłku. Po restarcie odpalił bez gongu i z czarnym ekranem, po chwili się wyłączył. Po podłączeniu zasilacza to samo, tylko po samoistnym wyłączeniu zrestartował się. Ekran dalej był czarny dysk pracował a zamykanie i otwieranie pokrywy nic nie dawało. Wyciągnąłem dysk i jedną kość ram - to samo. Komputer nie reagował na próbę restartu PRAM. Co to może być?
  • Level 34  
    Na podstawie podanych informacji o sprzęcie, sugeruję udać się do wróżki.
    Kolega raczy żartować - MacBooków jest od metra różnych modeli.
    Proszę podać model w formacie Axxxx lub (najlepiej) oznaczenie płyty głównej w formacie 820-xxxx-A.
  • Level 33  
    Jeśli wykonałeś reset PRAM i brak Ci doświadczenia w pomiarach to możliwość diagnostyki w warunkach domowych się skończyły. Na podstawie opisu wnioskuję że może być to Macbook A1181 MB402LL/A, MB403LL/A, lub MB404LL/A. W domowych warunkach możesz podstawić jeszcze inny zasilacz przy wypiętej baterii (na wypadek jakby to ona była problemem).
  • Level 10  
    Zauważyłem jeszcze, że przy włączaniu ekran delikatnie mruga ale podświetlenie nie działa. Obsługa na ślepo też nie daje rezultatów.

MacBook Early 2008 - nie startuje