Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka wkrętarko-wiertarka akumulatorowa dla profesjonalisty?

20 Maj 2012 12:03 5710 10
 • Poziom 21  
  Witam,
  Chodzi o wkrętarko wiertarkę zwykłą lub udarową. Właściwie z udarem byłaby bardziej pożądana, ponieważ stwarza to więcej możliwości wykorzystania. Zastanawiam się tylko jakiej jakości jest ten udar w akumulatorowych urządzeniach. Czy nadawałby się np. do wywiercenia dziury w pełnej cegle czy w betonowej posadzce?
  Przeglądałem już sporo tych urządzeń, różnych producentów i nie wiem co wybrać. Jeżeli mam określić budżet, proszę o tym napisać.
 • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
 • Poziom 34  
  Zobacz zestawy Makity - u nas się sprawdzają - co do wiercenia w betonie to parę dziur (zależnie od średnicy) da się zrobić.
 • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
 • Poziom 28  
  Pracowałem bosh-em, makitą, aeg, milwaukee - w wersji profesionalnej działają bardzo podobnie - patrz na gwarancję, cenę i zakres wyposażenia dodatkowego.
 • Poziom 21  
  Wiele osób opowiadało mi, że Makity są drogie w naprawach. Zastanawiam się nad Boschem, Milwaukee i Hilti. Czy opłaca się kupować najlepszą udarową?
 • Poziom 37  
  Używam Makitę BHP454RFE 18V i wierci i kręci OK.
  Choć udar to nie SDS ale w cegłach daje radę w wielkiej płycie ( prefabrykaty ) nie pociągnie. Wprawdzie coś tam wywierci ale nagrzeje się i tyle. Szkoda męczyć maszynę.
  W tym wszystkim doszedłem do wniosku by kupić dwie maszyny na takie same akumulatory zwykłą wiertarko wkrętarkę i SDS-plus na akumulatorki. Tylko pieniądze są przeszkodą.
 • Poziom 21  
  Czyli rozumiem, że lepiej byłoby kupić akumulatorową wkrętarkę, a nie udarową wkrętarko wiertarkę? W sumie wiertarka potrzebuje na tyle dużej mocy, że akumulatory jej tego nie zapewnią, a jeśli już to nie na długo.
 • Poziom 37  
  Jak masz więcej kasy i zapotrzebowanie na sprzęt bezprzewodowy czyli na akumulatorki to proponuję kupić sobie wiertarko-młota SDS-plus do prac w betonie i wiertarko wkrętarkę do pozostałych prac. Jedynie co bym zrobił w tym przypadku to kupił z takimi samymi akumulatorami to masz w tedy większą swobodę w używaniu i w ładowaniu bo aż 4 akumulatory i dwie ładowarki :D

  Jeśli chodzi o mnie to mam w walizce wiertła do betonu 6mm, 8mm i rzadko używana 10mm i jak jest mała robota to jak znalazł, ale jak w wielkiej płycie mam coś wiercić czy w lanym betonie to biorę SDS-a plusa na 230V i jazda nie będę męczył maszyny 18V.
 • Poziom 12  
  Ja też stawiał bym na Makite, sam mam od kilku lat, jest silnie eksploatowana i całkiem dobrze się trzyma.
 • Poziom 14  
  Mam Makitę BHP451. 3 biegi, udar, 2 akumulatory. Wygodna , duża walizka, mieści się dużo dod. drobiazgów. Wykonuję różne prace montażowe, dużo wkręcania, wiercenia, rzadziej używam udaru ( tylko wtedy, kiedy nie mam pod ręką SDS'a).
  Sprzęt jest masywny, dość ciężki, porządny uchwyt wiertarski. Wbudowane oświetlenie niestety nie oświetla miejsca wiercenia, ale i tak jest przydatne. Ładnie działa ładowarka, zanim zmęczysz aku, drugi już jest naładowany. Polecam do typowych, zróżnicowanych prac montażowych, do prac specjalistycznych trzeba kupić odpowiednie, wyspecjalizowane narzędzia.
 • Poziom 9  
  Warte przemyślenia są jeszcze narzędzia DeWALT. Bardzo dobrze radzą sobie pod dużym obciążeniem. Np. udarowa wiertarko-wkrętarka DeWALT 18V DCD925L2.
 • Poziom 1  
  Dla profesjonalisty polecam profesjonalne narzędzia festool T15