Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka wkrętarko-wiertarka akumulatorowa dla profesjonalisty?

asdqwerty 20 Maj 2012 12:03 5161 10
  • #1 20 Maj 2012 12:03
    asdqwerty
    Poziom 21  

Witam,
    Chodzi o wkrętarko wiertarkę zwykłą lub udarową. Właściwie z udarem byłaby bardziej pożądana, ponieważ stwarza to więcej możliwości wykorzystania. Zastanawiam się tylko jakiej jakości jest ten udar w akumulatorowych urządzeniach. Czy nadawałby się np. do wywiercenia dziury w pełnej cegle czy w betonowej posadzce?
    Przeglądałem już sporo tych urządzeń, różnych producentów i nie wiem co wybrać. Jeżeli mam określić budżet, proszę o tym napisać.

0 10
  • #2 20 Maj 2012 12:18
    shadow0013
    Poziom 34  

Zobacz zestawy Makity - u nas się sprawdzają - co do wiercenia w betonie to parę dziur (zależnie od średnicy) da się zrobić.

0
  • #3 20 Maj 2012 13:27
    darek_wp
    Poziom 28  

Pracowałem bosh-em, makitą, aeg, milwaukee - w wersji profesionalnej działają bardzo podobnie - patrz na gwarancję, cenę i zakres wyposażenia dodatkowego.

0
  • #4 20 Maj 2012 13:40
    asdqwerty
    Poziom 21  

Wiele osób opowiadało mi, że Makity są drogie w naprawach. Zastanawiam się nad Boschem, Milwaukee i Hilti. Czy opłaca się kupować najlepszą udarową?

0
  • #5 20 Maj 2012 19:20
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Używam Makitę BHP454RFE 18V i wierci i kręci OK.
    Choć udar to nie SDS ale w cegłach daje radę w wielkiej płycie ( prefabrykaty ) nie pociągnie. Wprawdzie coś tam wywierci ale nagrzeje się i tyle. Szkoda męczyć maszynę.
    W tym wszystkim doszedłem do wniosku by kupić dwie maszyny na takie same akumulatory zwykłą wiertarko wkrętarkę i SDS-plus na akumulatorki. Tylko pieniądze są przeszkodą.

0
  • #6 20 Maj 2012 21:33
    asdqwerty
    Poziom 21  

Czyli rozumiem, że lepiej byłoby kupić akumulatorową wkrętarkę, a nie udarową wkrętarko wiertarkę? W sumie wiertarka potrzebuje na tyle dużej mocy, że akumulatory jej tego nie zapewnią, a jeśli już to nie na długo.

0
  • #7 20 Maj 2012 22:38
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Jak masz więcej kasy i zapotrzebowanie na sprzęt bezprzewodowy czyli na akumulatorki to proponuję kupić sobie wiertarko-młota SDS-plus do prac w betonie i wiertarko wkrętarkę do pozostałych prac. Jedynie co bym zrobił w tym przypadku to kupił z takimi samymi akumulatorami to masz w tedy większą swobodę w używaniu i w ładowaniu bo aż 4 akumulatory i dwie ładowarki :D

Jeśli chodzi o mnie to mam w walizce wiertła do betonu 6mm, 8mm i rzadko używana 10mm i jak jest mała robota to jak znalazł, ale jak w wielkiej płycie mam coś wiercić czy w lanym betonie to biorę SDS-a plusa na 230V i jazda nie będę męczył maszyny 18V.

0
  • #8 20 Maj 2012 22:49
    M_Rutkowski78
    Poziom 12  

Ja też stawiał bym na Makite, sam mam od kilku lat, jest silnie eksploatowana i całkiem dobrze się trzyma.

0
  • #9 21 Maj 2012 09:18
    clipper7
    Poziom 14  

Mam Makitę BHP451. 3 biegi, udar, 2 akumulatory. Wygodna , duża walizka, mieści się dużo dod. drobiazgów. Wykonuję różne prace montażowe, dużo wkręcania, wiercenia, rzadziej używam udaru ( tylko wtedy, kiedy nie mam pod ręką SDS'a).
    Sprzęt jest masywny, dość ciężki, porządny uchwyt wiertarski. Wbudowane oświetlenie niestety nie oświetla miejsca wiercenia, ale i tak jest przydatne. Ładnie działa ładowarka, zanim zmęczysz aku, drugi już jest naładowany. Polecam do typowych, zróżnicowanych prac montażowych, do prac specjalistycznych trzeba kupić odpowiednie, wyspecjalizowane narzędzia.

0
  • #10 21 Maj 2012 10:23
    sinusoid
    Poziom 8  

Warte przemyślenia są jeszcze narzędzia DeWALT. Bardzo dobrze radzą sobie pod dużym obciążeniem. Np. udarowa wiertarko-wkrętarka DeWALT 18V DCD925L2.

0
  • #11 21 Maj 2012 16:54
    mistimtim
    Poziom 2  

Dla profesjonalisty polecam profesjonalne narzędzia festool T15

1