Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rejestrator BCS podgląd przez 3g

nazgool 20 May 2012 17:13 5797 9
Telkom Telmor
    nazgool
    Level 12  
    Witam,
    Klient zażyczył sobie uruchomienie podglądu przez internet takiego BCS-a problem w tym że jedyna opcja w tym miejscu to internet mobilny oparty o 3G lub HSDPA.
    Planuję wykorzystać router AirLive Air3GII, ma port USB i obsługę modemów 3G, nie wiem natomiast jak się ma sprawa połączeń z zewnątrz na ten modem/router - czy jest to tak jak w neostradzie, czy potrzebuję dokupić jakąś usługę u operatora GSM?
    Czy ktoś z forumowiczów praktykował takie rozwiązanie, prosiłbym o szczegóły - jaki operator, co ponadto było potrzebne, coś nt. konfiguracji itp. Będę wdzięczny za pomoc.
  • Telkom Telmor
    crunky
    Level 32  
    Musisz wykupić u operatora usługę zewnętrzny IP dynamiczny bądź statyczny, szczegóły były opisywane na forum. Praktykowałem to w Plusie, działa aż nadzwyczaj dobrze.
    Pozdrawiam
  • Telkom Telmor
    nazgool
    Level 12  
    crunky wrote:
    Musisz wykupić u operatora usługę zewnętrzny IP dynamiczny bądź statyczny, szczegóły były opisywane na forum. Praktykowałem to w Plusie, działa aż nadzwyczaj dobrze.
    Pozdrawiam

Pamiętasz może jakie są koszty takiej usługi? Rozumiem że przy dynamicznym IP dochodzi jeszcze zestawienie jakiegoś DDNS..
    Androidos
    Level 13  
    ja mam w orange i też działa wystarczy przedzwonić i poprosić o możliwość połączenia z zewnątrz.
    jpl
    Level 34  
    Oczywiście pamiętaj że do w miarę komfortowego podglądu musisz mieć zasięg 3G - tak 40-60% :), jak masz edge... to zapomnij o jakimkolwiek podglądzie.
    To ja jeszcze dołożę:
    W t-mobile - usługa zewnętrznego IP kosztuje 10PLN miesięcznie i działają rejestratory. (ale musisz być firmowym abonamencie)
    nazgool
    Level 12  
    No to fajnie, a czy orientujecie się czy jest to możliwe w ofercie pre-paid? Czy tylko abonament...
    crunky
    Level 32  
    nazgool wrote:
    No to fajnie, a czy orientujecie się czy jest to możliwe w ofercie pre-paid? Czy tylko abonament...

W Plusie tylko abonament, w T-mobile też, Orange nie wiem a Play ze słyszenia wiem że ma z tym problemy.
    nazgool
    Level 12  
    crunky wrote:

W Plusie tylko abonament, w T-mobile też, Orange nie wiem a Play ze słyszenia wiem że ma z tym problemy.

No to d... chciałem najpierw klientowi pokazać jak się sprawy mają - byłby taki demo zestaw a potem ew. abonament w którejś sieci. Jutro zadzwonię do orange może mi coś powiedzą :-)
    areksmy
    Level 11  
    Jak wygląda sprawa przesyłu z takimi transferami jak w abonamecie limity są np 6GB na ile to wystarczy? jaka waga jest np. dla 1h dla jednego kanału w CIF