Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak mux1 i mux3 w instalacji z multiswitchem

atomki 20 Maj 2012 17:22 1646 2
  • #1 20 Maj 2012 17:22
    atomki
    Poziom 10  

Witam,
    Problem z odbiorem mux1 i mux3 (brak sygnału), mux2 jest odbierany. Antena jaką posiadam to siatkowa (coś takiego: www.dipol.com.pl/antena_asp-8_wersja_a_z_symetryzatorem_A0028.htm ). Multiswitch to MSR-508 Terra 5-wejściowy 8-wyjściowy z aktywną naziemną. W instalacji nie ma żadnych wzmacniaczy ani przedwzmacniaczy, sat ustawiona na astre odbiera bez problemów tylko problem z tą naziemną. Gdy pomijam multiswitch w podłączeniu naziemnej to wszystkie 3 mutipleksy są odbierane (bez wzmacniacza antenowego). I teraz nie wiem czy to antena nie taka jak być powinna, za słaby sygnał, czy może za mocny, albo jeszcze coś innego... proszę o jakieś sugestie

Link poprawiłem. [SP5ANJ]

0 2
  • #2 20 Maj 2012 17:37
    _cheetah_
    Poziom 37  

w multiswitchu tym, pomimo tego że posiada on aktywny tor TV, to w rzeczywistości sygnały TV na jego wyjściach są mniejsze niż na wejściu. Najmniejsze tłumienia są na portach 1...4, większe na portach 5...8.

Możliwe, że wniesione przez multiswitch tłumienia uniemożliwiają już stabilny odbiór pozostałych mux-ów. Możliwe też (ale dużo mniej), że jesteś bardzo blisko nadajnika i sygnały przesterowują multiswitch.

Podałbyś swoją lokalizację i z którego nadajnika odbierasz sygnały, a także, jakie masz % wskazania siły i jakości sygnału kiedy masz odłączony multiswitch (rozumiem, że połączony jest wtedy kabel z anteny z którymś z kabli odkręconych od multiswitcha, idącym do któregoś z TV).

0
  • #3 20 Maj 2012 18:04
    atomki
    Poziom 10  

w tym momencie odbieram chyba z nadajnika Katowice/Kosztowy bo są 2 muxy: 2 i 3 (ale raczej to jest spowodowane tym, że kombinowałem z ustawieniem anteny). W każdym razie na mux 2 jest siła sygnału 90%, a na mux3 (którego przez multiswitch nie łapie) to 75-78%. Być może jest jak mówisz, że ten multiswitch osłabia sygnał. Jeśli chodzi do którego podłączam wejścia, to w tym przypadku był to pierwszy port. Jeśli sygnał jest za słaby to może inna antena, jakaś kierunkowa? Lokalizacja jak wcześniej pisałem: gmina Świerklaniec
    Jeszcze jeśli chodzi o te podłączenie: tak odpinam od multiswitcha z wejścia i wyjścia i je po prostu skręcam razem, także kable są te same.

Dziś sprawdziłem moc sygnału przy podłączeniu przez multiswitch. Na mux2, gdzie odbiera tv, jest moc sygnału na poziomie 50% i 5% błędów. Czyli wygląda na to, że jednak ten multiswitch tłumi sygnał. Myślę, że będzie konieczna wymiana anteny na jakąś kierunkową, bo chciałbym zbierać też mux1 z nadajnika z Wisły (to około 90-100km).

0