Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica pa4580a510 - filtr / instrukcja

askr 20 May 2012 19:30 4821 8
 • Helpful post
  #2
  movzx
  Level 39  
  askr wrote:
  Gdzie w pralce Amica pa4580a510 znajduje się filtr wody?
  Tam gdzie zwykle, czyli na wejściu węża i/lub wejściu elektrozaworu.
 • #4
  axxx
  Home appliances specialist
  Może zbyt duży załadunek bielizny?
 • #6
  antekch
  Level 21  
  A czy przypadkiem nie można włączyć dodatkowego płukania?Jest chyba taki przycisk.No i proszku tyle co pisze na opakowaniu( nie więcej niż 140 mililitrów bo to wąska pralka)lub 2/3 zakrętki żelu do prania.
 • Helpful post
  #7
  szybownick
  Level 12  
  W związku z prośbą o instrukcję do pralki, wrzucam jej kopię. W archiwum znajduje się 26 plików: tabela programów, strona tytułowa oraz 24 fotografie po dwie strony razem.

  Instrukcja dotyczy pralek Amica serii PA 45 i PA 55.

  Edit: Dodałem drugi wariant instrukcji okrojony z największych plików dotyczących wyłącznie danych adresowych i numerów telefonów autoryzowanych serwisów.
 • Helpful post
  #8
  szybownick
  Level 12  
  Filtr wody, ten co jest na wężu doprowadzającym lub wlocie elektrozaworu, służy tylko do zatrzymania większych cząstek mechanicznych. Nie zatrzyma węglanu wapnia rozpuszczonego w wodzie (i powodującego jej twardość). Z kolei drugi filtr, jaki jest w układzie odprowadzającym, bezpośrednio przed pompką, jest dostępny na płycie czołowej pralki, na dole po prawej stronie, po odchyleniu drzwiczek. On też służy zatrzymaniu części takich jak guziki, kawałki tkanin, luźne nitki - w celu ochrony pompki przed zablokowaniem.
  Biały osad na mój gust może wynikać z przeterminowanego płynu do płukania (wtedy robi się gęsty), zwłaszcza w połączeniu z twardą wodą. Taki przypadek sam miałem. Ilość załadunku o której ktoś już napisał, może mieć również wpływ na stopień zabrudzenia prania osadem - bo im większy załadunek, tym trudniej go wypłukać. A osad przecież ma to do siebie że nie rozpuszcza się w wodzie, tak więc żeby go wypłukać, pranie musi się "przewracać" w bębnie tak by nie było miejsc, które stale do siebie dotykają, gdyż w takim przypadku możliwe jest wypłukanie tylko rozpuszczalnych w wodzie substancji.