Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno samochodu - na co zwracać uwagę?

cyclone4 20 Maj 2012 23:09 2478 6
  • #1 20 Maj 2012 23:09
    cyclone4
    Poziom 16  

Przejrzałem podwieszone tematy ale nic nie znalazłem. Na co należy zwracać uwagę i co sprawdzać kupując używane auto? Już pomijam takie rady jak oglądanie wytartych pedałów itp. Czy może przed kupnem należy poszukać na forum najczęstszych usterek?

0 6
  • #2 20 Maj 2012 23:40
    kamil907
    Poziom 28  

Po części sam sobie odpowiedziałeś.. Poza tym odpowiedzi na tego typu pytania są już na tym forum więc wystarczy poszukać.

0
  • #3 20 Maj 2012 23:47
    domellus
    Poziom 29  

Hmm. Szczerze to trudna sprawa. Patrzeć na przebieg co zaczyna w obecnych czasach być nie miarodajne, wytarcie elementów ... trudna sprawa sam mam w domu fiata uno z 2002 roku od nowości i ma zaledwie 47000 km przebiegu a kierownica wygląda jak by było zrobione ze 150000 km. Zawsze można sobie auto sprawdzić czy to w "zaufanym" warsztacie czy też na stacji diagnostycznej, aczkolwiek nigdy nie będzie pewności co do tego jak sprawa wygląda tak na prawdę. Można sprawdzić pod wieloma względami auto jeśli tylko chcesz tylko pewnie w ten sposób nie kupisz żadnego auta ;). Faktem niezaprzeczalnym jest to że każde auto używane wystawione na sprzedaż ma swoje wady.

0
  • #4 21 Maj 2012 10:38
    cefaloid
    Poziom 30  

cyclone4 napisał:
    Przejrzałem podwieszone tematy ale nic nie znalazłem. Na co należy zwracać uwagę i co sprawdzać kupując używane auto? Już pomijam takie rady jak oglądanie wytartych pedałów itp. Czy może przed kupnem należy poszukać na forum najczęstszych usterek?

Po pierwsze napisz ile chcesz wydać.
    Bo umówmy się:
    - masz 3000zł to poradzimy byś zwrócił owagę by nie było dziur wielkości pięści w podlodze, by silnik palił, by jechało prosto, nie znosiło przy hamowaniu itp
    - a jak masz np 30 000zł to już poradzimy sprawdzać zupełnie co innego.

0
  • #5 21 Maj 2012 17:36
    tzok
    Moderator Samochody

...a ja poradzę tak - na to żeby było nas stać na jego późniejsze utrzymanie i serwisowanie.

0
  • #6 21 Maj 2012 19:05
    cyclone4
    Poziom 16  

cefaloid napisał:
    cyclone4 napisał:

Po pierwsze napisz ile chcesz wydać.
    Bo umówmy się:
    - masz 3000zł to poradzimy byś zwrócił owagę by nie było dziur wielkości pięści w podlodze, by silnik palił, by jechało prosto, nie znosiło przy hamowaniu itp
    - a jak masz np 30 000zł to już poradzimy sprawdzać zupełnie co innego.

Myślę że mógłbym wydać max. 10 000 zł już z usterkami które należy usunąć po kupnie. Samochód będzie do okazyjnych użyć (przewieźć szafę, zawieźć matkę do lekarza, zrobić duże zakupy na święta) bo normalnie starczy mi komunikacja miejska (szybciej i taniej) - potrzebuję prostego dupowozu. Myślałem o czymś w rodzaju Matiza (widziałem 2003 rocznik 30tyś na liczniku ;-) 52km za 7500 ) od biedy Seicento.

0
  • #7 21 Maj 2012 20:52
    tzok
    Moderator Samochody

Jeśli ma to być auto do okazyjnej eksploatacji to przede wszystkim patrz na to by było bezwypadkowe i nie miało śladów korozji (również podłoga). W tym przedziale cenowym i do takich zastosowań zdecydowanie polecam Pandę.

0