Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mandat kredytowany Wezwanie z urzędu skarbowego

siepak1 21 May 2012 00:15 7710 12
    siepak1
    Level 15  
    Witam 18.05.12 dostałem wezwanie do zapłaty dwóch mandatów po 100 zł każdy+odsetki 18,30zł razem 218,30zł. Miałem też nad wyżkę z pit-ów 107zł.Mam takie pytanie do was mianowicie czy mam us zapłacić całe 218,30zł czy tylko różnice 218,30-107=111,30zł odliczając 107zł mojego zwrotu z podatku.Napisane jest na tym wezwaniu też że moja nad wyżka z pita jest wstrzymana.Moje pytanie wynika z tego iż mój zwrot z podatku jest mniejszy niż suma mandatów z odsetkami,jak byłby większy to wiadomo że potrącili by sobie za te mandaty z mojego zwrotu,ale co zrobić w tym przypadku gdy mój zwrot wynosi 107zł a suma za mandaty 218,30zł proszę o pomoc pozdrawiam.
    mickpr
    Level 39  
    Najprościej spytać się w skarbówce.
    Skoro wypłatę masz wstrzymaną - powinieneś uiścić całość (moim zdaniem).
    rochóń
    Level 15  
    Pewnie zapłacisz całość. I dopiero kiedyś tam dostaniesz zwrot.

PS. Nie opłacając tych mandatów na co liczyłeś ? :D
    siepak1
    Level 15  
    rochóń wrote:
    PS. Nie opłacając tych mandatów na co liczyłeś ?
    Myślałem że będę miał więcej zwrotu z podatku i że wystarczy na pokrycie mandatów:-D

Dodano po 4 [minuty]:

mickpr wrote:
    Skoro wypłatę masz wstrzymaną - powinieneś uiścić całość (moim zdaniem)
    Wtedy mi wypłacą nad wyżkę z pita?? Czasami to nie jest tak kolego,że jeżeli nie zapłacę teraz to zabiorą mi te moje 107zł i przyślą kwotę która jeszcze pozostała do spłaty czyli coś koło 112zł???
    jaglarz
    Level 23  
    Mandat 218 musisz zapłacić osobno.

A zwrot podatku wyjaśnij, czemu został wstrzymany.

Może wstrzymali wypłatę żeby mieć pewność że zapłacisz mandat??

Nie wiedziałem że teraz Urząd Skarbowy pobiera mandaty. :D
    siepak1
    Level 15  
    jaglarz wrote:
    Nie wiedziałem że teraz Urząd Skarbowy pobiera mandaty.
    Odkąd pamiętam urząd skarbowy ściga za nie zapłacone mandaty nikt inny:-D Nie wiem kurczę jak to rozwiązać boje się że nawet jak im zapłacę te 218 zł to mi nie oddadzą tych 107 zł nadwyżki:-( Nie miał kurcze ktoś podobnej sytuacji??

Dodano po 5 [minuty]:

jaglarz wrote:
    Może wstrzymali wypłatę żeby mieć pewność że zapłacisz mandat??
    Może kolego i masz rację,ale dlaczego w takim bądź razie nie zajęli mi od razu tego zwrotu podatku i zamiast przysłać wezwanie do zapłaty tej różnicy która wynikała by już po potrąceniu z tych 218 zł-107zł (111zł)
    kkknc
    Level 43  
    Masz zapłacić całość mandatu. US wstrzymuje wypłat zwrotu z powodu nie zapłaconych należności. Pisz dalej na forum czas leci odsetki też. Za chwilę pobiorą ci należności z podatku, a na resztę komornik przyśle pismo do zakładu pracy, o zatrzymanie wynagrodzenia.
    siepak1
    Level 15  
    kkknc wrote:
    Za chwilę pobiorą ci należności z podatku,
    Ja właśnie kolego chcę żeby mi zajęli ten zwrot podatku i resztę im dopłacić z własnej kieszeni
    kkknc
    Level 43  
    To czekaj dalej, a odsetki niech rosną. Pieniądze do zwrotu leżą na nie oprocentowanym końcie. Za to suma za mandat rośnie. Za rok wezmą ci te pieniądze ze skarbówki, a resztę dopłacisz z odsetkami. Które wyniosą więcej jak ten mandat.
    siepak1
    Level 15  
    Chodzi mi o to czy dostane ten zwrot jak ureguluje mandaty?
    siepak1
    Level 15  
    Chyba najlepiej zrobię jak przejadę się do us z tym pisemkiem,wtedy dowiem się co i jak na 100% po powrocie napiszę na forum co mi powiedzieli może się komuś przyda.
    siepak1
    Level 15  
    Witam mineło sporo czasu nie płaciłem nic temat zamykam