Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana rolety zewnętrznej manualnej na sterowaną radiowo

21 Maj 2012 01:40 1760 5
  • Poziom 10  
    Witam, mam w domu rolety które otwiera się normalnie, poprzez "ciągnięcie sznura/linki" i chciałbym wymienić niektóre z nich (więcej niż 3) na takie, sterowane radiowo bądź(a najlepiej i) za pomocą przycisków naściennych. Najlepiej żeby dało się sterować za pomocą jednego pilota wszystkimi na raz i każdą osobno. Co muszę wiedzieć o tym co mam żeby cokolwiek kupić i modernizować obecne rolety? Czy mając napęd do bramy garażowej i wjazdowej firmy nice z tym że jeden dekodowany przez Smilo a drugi przez Flo mogę to wszystko jakoś sensownie połączyć? Nie chciałbym mieć po kilku latach jak jeszcze zdecyduję się w przyszłości na zautomatyzowanie jakichś rzeczy 30 pilotów, gdzie każdy służy do czegoś innego, tylko fajnie by było jakby to jednak trzymało się "kupy". Co radzicie, jak się do tego zabrać?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 42  
    To kup STX Elmesa i do tego dedykowane sterowniki.
    A chcesz nam wszystkim wmówić że w domu zamkniesz rolety jednym pilotem, którym potem otworzysz bramę od garażu. Wyjesziesz samochodem, zamkniesz garaż. Potem otworzysz bramę i do pracy. Powiedz po co, lubisz się chwalić kolegą z pracy że tym jednym pilotem który masz przy sobie otwierasz wszystko?
  • Poziom 10  
    nie, w ogóle nie o to chodzi... nie chce otwierać bramy i rolet jednym pilotem tylko chciałbym w przyszłości jakoś to wszystko zintegrować i zrobić taką mini instalację inteligętnego domu... może źle się wyraziłem ale teraz już wiecie o co chodzi...

Poza tym bardziej chciałbym się w chwili obecnej dowiedzieć jak wymienić te rolety na automatyczne, jaki jest koszt, od czego to zależy itd.
  • Poziom 42  
    Kucie ścian, bo bez prądu nie działa. Do tego mechanizmy raczej do wymiany w całości, no chyba że jakieś DIY. Sterowniki i piloty.
  • Poziom 10  
    Ile może kosztować wymiana (modernizacja) takiej jednej roletki? od czego zależy cena?
  • Poziom 10  
    Trochę późno ale jednak się za to zabrałem, założyłem napędy Selve + Nice TT1N. Koszt 150 za napęd + 250 za odbiornik radiowy, do tego pilot Era6 za kolejne 160. Wszystko działa pięknie jak trzeba. Przy 6 roletach całkowity koszt to ok 2600zł.
    Temat do zamknięcia.