Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy SII podłączenie do internetu

bogdanzieba 21 Maj 2012 09:12 8864 8
  • #1 21 Maj 2012 09:12
    bogdanzieba
    Poziom 29  

Witam mam pytanie odnośnie telefonu Samsung Galaxy SII a dokładniej podłączeniem go do komputera i aby w komputerze działał mi internet z telefonu.

Wiadomo, że muszę podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB a czy potrzebne jest jakieś oprogramowanie, aby móc korzystać z internetu poprzez telefon.

Mam pakiet internetowy w sieci PLAY i chciałbym go wykorzystać.

W Sony Ericsson i Nokia są specjalne programy do łączenia się z internetem a jak to wygląda w przypadku Samsunga Galaxy S II.

0 8
  • Pomocny post
    #2 21 Maj 2012 11:52
    archi3
    Poziom 31  

O ile pamietam najprosciej zrobic z telefonu hotspota wtedy tylko laczysz sie z sieca ktora on nadaje i masz net.

0
  • #3 21 Maj 2012 15:26
    bogdanzieba
    Poziom 29  

A nie ma jakiegoś programu jak np. dla Nokii Pc Suite, który łączy się z poziomu komputera z internetem za pomocą telefonu?

0
  • Pomocny post
    #4 21 Maj 2012 15:37
    EndriusG
    Poziom 16  

żadnego programu nie potrzeba. podłączasz telefon i w opcjach połączenia jest opcja telefon jako modem ( przez USB)

0
  • #5 21 Maj 2012 17:50
    bogdanzieba
    Poziom 29  

I jak ustawię w opcjach telefonu jako modem, to włączam przeglądarkę i się łączy z internetem czy trzeba coś konfigurować?

1
  • #6 22 Maj 2012 09:58
    EndriusG
    Poziom 16  

tak wszystko będzie działać bez konfiguracji tylko trzeba uważać bo np nie będziesz przeglądał strony ale komputer zechce się aktualizować i ci pobierze aktualizacje która wciągnie pół pakietu

0
  • #7 22 Maj 2012 13:55
    bogdanzieba
    Poziom 29  

Zastanawia mnie jak to działa, bo skoro telefon jest jak modem to w komputerze powinno być zainstalowane "jakieś" oprogramowanie.

Tak jak w moim przypadku mam modem Huawei i aby działał w komputerze muszę zainstalować oprogramowanie sterujące nim.

0
  • #8 22 Maj 2012 21:04
    jayu0
    Poziom 37  

Telefon ma konfiguracje operatora i to wystarczy. Co do modemu na usb tez nie ma potrzeby instalowania oprogramowania sluzacego do polaczenia z netem. Wystarczy skonfigurowac port com na ktorym pracuje modem wpisujac odpowiedni APN dla danego operatora i po sprawie. Zadnych managerow polaczen i innego niepotrzebnego oprogramowania.

0
  • #9 31 Maj 2012 13:29
    bogdanzieba
    Poziom 29  

Podłączyłem dziś telefon kolegi Samsung Galaxy SII do laptopa celem skonfigurowania internetu, aby w laptopie działał internet z tego telefonu. Dokładnie co i gdzie mam włączyć w opcjach, aby to ruszyło? Wiem, że muszę ustawić telefon jako modem, ale gdzie to jest?

Po podłączeniu chciał ściągać z internetu jakiś program Android.....

2