Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zacinające radio fabryczne w almera n16

ciacho0410 21 Maj 2012 09:46 1573 4
  • #1 21 Maj 2012 09:46
    ciacho0410
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z radiem w Almera N16(radio fabryczne z panelem sterującym). Radio można powiedzieć ze głupieje. Czasami się włącza a czasami nie. Jak już samo się załączy to wtedy niemogę nic zrobić z panelu obsługi radia. Dodam że przyciski działają poprawnie gdyż sterowanie klimatyzacją działa bez zarzutu a to te same przyciski. Jedyne co pomaga to zdjęcie klemy. Niestety po przejechani kawałka drogi radio znowu się zawiesza (chociaż gra) i niemogę znowu ani podgłosić ani przełączyć stacji itd. Proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiś pomysł.

2 4
  • #2 06 Lip 2018 13:15
    kusy91
    Poziom 4  

Mam identyczny problem. Wiem, że temat odkopany z przed lat - ale szukałem i sprawdzałem już chyba wszystko i tylko tutaj widze identyczny problem jak u mnie. Radio załączy się raz na tydzień czasem do ponownego włączenia silnika pogra a czasem kawałek i się zacina. Nie wiem co to może być, a bez radia źle :(

Prawa strona panelu przestaje reagować na przyciskanie, natomiast lewa od klimatyzacji działa poprawnie. Tak samo sterowanie na kierownicy nie działa po zacięciu - tylko przycisk info działa.

0
  • #3 09 Lip 2018 19:19
    ciacho0410
    Poziom 9  

Niestety u mnie nie obyło się bez wymiany. Były sprawdzane zimne luty i nic nie pomagało. Kupiłem używane radio (sam czytnik CD) i podmieniłem. I wszystko wróciło do normy.

0
  • #4 25 Sie 2018 10:46
    sir-greg
    Poziom 13  

ciacho0410 napisał:
    Niestety u mnie nie obyło się bez wymiany. Były sprawdzane zimne luty i nic nie pomagało. Kupiłem używane radio (sam czytnik CD) i podmieniłem. I wszystko wróciło do normy.

Czy po wymianie nie wyskakiwał Ci kod? Słyszałem że radio jest sparowane z NATS i jak zmienisz na inne to trzeba wpisywać jakiś kod którego z reguły sprzedawcy nie mają...Moje radio też zdechło w podobny sposób i się zastanawiam czy podmieniać na używkę (ryzyko problemnów z NATS) czy wstawić nowe niefabryczne.

0
  • #5 25 Sie 2018 16:16
    ciacho0410
    Poziom 9  

Nie było żadnego problemu z kodami. Było podmienione 1:1 i wszystko działało bez zarzutu.

0
  Szukaj w 5mln produktów