Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka antena do odbioru DVBT - Żórawina

pierwek 24 May 2012 10:25 7474 34
    irekr
    Moderator
    ... ale z jednym warunkiem:
    Twój dekoder/odbiornik potrafi odebrać przekaz HD a antena jest na tyle dobra że nie będzie pikselozy. Nie wszystkie dekodery jakie są na rynku prawidłowo odbierają przekaz HD. Spotyka się takie, które nie potrafią przeskalować obrazu HD do SD np do odbiornika z kineskopem. Także odbiorniki które mają fabrycznie zamontowany dekoder MPEG2 i kartę transkodującą w złączu CI nie odbiorą programu HD.
    kasaidolar
    Level 19  
    Cześć Koledzy!
    Mam jedno małe pytanko. Czy Żórawina (mieszkam we Wrocławiu) nadaje już cyfrowo? Bo mam dobre kanały analogowe a cyfrowych brak. Mam antenę zbiorczą w bloku i niestety nic o niej nie wiem. Ale mam TVP Wrocław więc pewnie Ślęża albo Żórawina.

Pozdrawiam,
    Paweł
    seba65310
    Level 21  
    Wykazy:
    Żórawina
    G.Ślęża

Możliwe, że AZART nie jest przystosowany do odbioru cyfrowego. Musisz dowiedzieć się najlepiej w spółdzielni.
    pierwek
    Level 10  
    Dotarł do mnie ferguson ariva t65 i miałem okazję trochę przez weekend potestować co i jak. Wymieniłem też kabel który szedł na dach. Założyłem tam antenę fracarro LP345MF (bez wzmacniacza ma około 9 dbi)
    tu jest opis:
    http://frsklep.pl/lp345mf-antena-lp-zysk-85db...-pasmo-iiiuhf-fb-2230db-ze-zlaczem-p-165.html
    pomyślałem że to powinno wystarczyć żeby pokryć straty na sumatorze i spliterze które chciałem dołożyć- trochę się pomyliłem. Ale o tym zaraz.

Po pierwsze faktycznie kabel miałem jakiś felerny bo po podmianie od razu zauważyłem sporą różnicę. Antenę skierowałem na nadajnik w Żórawinie a Ślężę łapię bokiem - na początku wyglądało to obiecująco. niestety jak założyłem na kablu spliter na 2 tv + dodatkowo na jednym torze dołożyłem sumator z anteną sat to wyszła lipa. tzn sygnał z Żórawiny jest ok ale sygnał ze Ślęży już nie bardzo - tzn raz działa raz nie działa.
    ponieważ i tak mam jeszcze tą antenkę DIPOL 3/21-69 DVB-T którą testowałem na początku więc na jeden tv dałem tego dipola a na drugi tv zostawiłem tą fracarro z sumatorem sat i jest ok.

Obie anteny są skierowane na Żórawinę - docelowo być może jak wszystkie MUXy będą nadawane ze Ślęży przestawię antenę na Ślężę i podepnę oba tv do jednej anteny.

co do tych potrójnych tvp1 i tvp2 to wygląda jakbym miał zdublowany mux 1 ale niestety pokazuje mi to tylko dekoder TNK a tam nie mam podglądu częstotliwości pod konkretnym programem.

na fergusonie z anteną dipol jakość sygnału na wszystkich muxach mam 80% - nie mam tam pokazanej siły sygnału.

Mam jeszcze kupę jakiś programów testowych typu comedy central test itp ale oczywiście nie mam podglądu bo są kodowane. łapię też Czechy ale tak sobie bo antena powinna być skierowana bardziej na południe chyba a nie na zachód jak mam teraz. Z tym że akurat nie mam zamiaru ich oglądać więc traktuję to raczej jako ciekawostkę. Ale w trakcie testów, w pewnym momencie miałem od nich chyba z 15 kanałów bardzo ładny sygnał.