Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla 1.9D nie odpala na zimnym silniku . Check Engine

kriss4065 21 May 2012 12:17 5034 6
    kriss4065
    Level 9  
    Witam!
    Toyota corolla e11 2000r. 1.9D. Samochód nie odpala na zimnym silniku. Pali jedynie z pomocą plack'a. Gdy już odpali i silnik się nagrzeje check engine gaśnie i bez problemu można ją zapalić jeszcze raz. Obstawiałem świece ale wymieniłem wszystkie 4 sztuki na nowiutkie Denso i problem nie zginął. Podłączenie się pod kompa ( interfejsem ELM 327 v.1.4 ) nic nie wskazało. 0 błędów. Gdyby to była pompa paliwowa lub coś podobnego auto raczej nie powinno odpalać na ciepłym...
    Czy ktoś w Was ma jakieś pomysły ?
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    car centre
    Level 18  
    Zobacz czy do tych świec dochodzi napięcie..... Chociaż wątpie jakoś że bez świec by nie załapał....
    Możesz jednak sprawdzić...

Potem spróbuj wyeliminować ewentualne nieszczelności układu zasilania paliwem.

Nagle ci się to stało czy stopniowo było coraz gorzej?

Jak już ją odpalisz z plaka i się jeszcze nie nagrzeje to zrób diagnostykę tym elm'em zanim zdąży zgasnąć check. Niby elm to nie sprzęt do dobrej diagnostyki ale do tej toyoty powinien wystarczyć. Chociaż to i tak pewnie będzie jakiś kod powstały w wyniku jedynie forsowania odpalenia plakiem.... Ale sprawdź....
    kriss4065
    Level 9  
    Auto świeżo kupione...
    Gadałem ze znajomym elektrykiem że może to być przekaźnik i nie grzeje świec . Jutro podjadę do niego i zobaczymy.
  • Helpful post
    car centre
    Level 18  
    To widocznie ktoś sprzedał z powodu tych problemów.... a ty żeś kupił....

Pewnie jak ktoś sprzedał z tego powodu to to coś poważniejszego.... Jak by to był problem świec to by to sobie poprzedni właściciel pewnie naprawił i dalej cieszył się swym samochodem.

Ta toyota to jest w zasadzie bardzo żywotna - zarówno silnik jak i pompa.... no chyba że już ma naprawdę nabite kilometrów....

To daj znać co tam się wyjasniło z tymi świecami.

Jak są jakieś przesłanki, że licznik kilometrów raczej oryginalny to napisz jaki przebieg.
  • Helpful post
    markslew
    Level 27  
    Ja też obstawiam sterowanie świec, w gorszym przypadku jak tak źle pali na zimnym to kompresja zaniżona.
    kriss4065
    Level 9  
    Przebieg ? Na budziku niby 315tysi a ile ma to tylko toyota wie :P
    Dziś wypdało mu coś i może jutro znajdzie chwilę...
    Z resztą mi też się wydaje że silnik jest w porządku, bo samochód ładnie się zbiera, wkręca się na obroty bez problemu. Ja też bym wolał żeby to było sterowanie świec :) O wszystkim będę informował na bieżąco.
    kriss4065
    Level 9  
    Odebrana, przekaźnik był uszkodzony a kable poskręcane na ryja.... Ale wymienił i teraz pali jak głupia :D
    Temat to zamknięcia