Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel 2003 - makro: formatowanie zaznaczonych komórek

khnur 21 Maj 2012 13:44 2080 6
  • #1 21 Maj 2012 13:44
    khnur
    Poziom 2  

Witam
    Słyszałem wiele dobrego o użytkownikach elektrody i dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc, gdyż moja znajomość excela jest dosyć ograniczona.
    Mam następujący problem:
    Muszę wpisywać w excelu 2003 godziny pracy maszyn w taki sposób jak w załączniku,
    tj. ggmm-ggmm w jednej komórce. Problem w tym, że minuty muszą być sformatowane indeksem górnym, a zmienianie ręczne przy takiej ilości godzin zajmuje sporo czasu.

Czy mógłby mi ktoś pomóc ze sformułowaniem makra zmieniającego format samych minut na indeks górny w zaznaczonych komórkach lub całej kolumnie?

ggmm-ggmm -9 znaków w ciągu; 3,4,8 i 9-ty mają być sformatowane indeksem górnym

0 6
  • #2 21 Maj 2012 13:54
    pitermxa
    Poziom 17  

Czy nie wystarczy zaznaczyć komórki już sformatowanej prawidłowo. Skopiować i teraz wkleić specjalnie (w miejsce komórek jeszcze niesformatowanych - możesz zaznaczyć wszystkie) z zaznaczoną opcją -> "użyj wyłącznie motywu źródłowego"

0
  • #3 21 Maj 2012 13:55
    szkuciok91
    Poziom 8  

Nie ma takiej formuły. Ja takiej nie znam.
    Musiałbyś kombinować z rozdzieleniem godzin i minut i dopiero potem myśleć o jakiejś formule

0
  • #4 21 Maj 2012 14:18
    khnur
    Poziom 2  

pitermxa napisał:
    "użyj wyłącznie motywu źródłowego"

Nigdzie nie widzę takiej opcji.

szkuciok91 napisał:
    Musiałbyś kombinować z rozdzieleniem godzin i minut i dopiero potem myśleć o jakiejś formule

Właśnie chodzi o to że jestem całkowicie zielony w tym temacie i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

0
  • #6 21 Maj 2012 18:32
    marek003
    Poziom 40  

khnur napisał:
    Słyszałem wiele dobrego o użytkownikach elektrody i dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc

Kurcze kolega tak ładnie nas łechce ... :)

Na marginesie
    Metoda kolegi pitermxa jest dobra od excela 2007 wzwyż a autor wspomniał że ma 2003. Niestety tu nie ma takiej opcji.

Jak już ktoś wspomniał nie ma takiej formuły więc ... pozostaje makro.
    A jak makro to nic nie trzeba rozdzielać tylko wpisać krótki kod :

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

A później zaznaczyć interesujące cię komórki i uruchomić makro.

poniżej przykład

0
  • #7 22 Maj 2012 08:14
    khnur
    Poziom 2  

Dzięki! Właśnie o to mi chodziło,
    marek003 uratowałeś mnie przed godzinami męki przed monitorem - jesteś wielki.

0