Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPTIMUS 15LX. Monitor wyłącza się. Czy to możliwe, że to procesor?

nikon1 11 Sty 2005 13:00 816 2
  • #1 11 Sty 2005 13:00
    nikon1
    Poziom 12  

witam .mam mały problemik z monitorem optimus 15lx,a mianowicie klient zgłaszał ,że monitor wyłącza się i załącza po 2-3 godzinach pracy,jak widzę temat był poruszany już na forum,ale ........ gdy załączyłem monitor po 5 minutach zaczoł się wyłaczać i załączać,Po chwili monitor wyłączył się.obecnie jest brak wysokiego, monitor przełącza się gdy zostają podane mu impulsy h i V (dioda zmienia kolor z pomarańczowego na zielony) i słychać dziwne tykanie z okolicy trafa, stopiń H jest sprawdzony ,przetworniczka śmiga,że hej wszystkie napięcia sa sprwdzone, zimnych brak.mam w taki razie pytanie :czy jest możliwość ,ze procek robi takie rzyczy??

0 2
  • #2 11 Sty 2005 13:35
    radoslaw13
    Spec od monitorów

Jeśli to jest 15LX92 lub 15LX95, to wyłączanie i włączanie jest ewidentną winą procka. Procesor z pewnością nie jest przyczyną próbkowania przetwornicy. Masz zwarcie po stronie wtórnej przetwornicy, może to być jedna z diod, HOT, klucz B+ chyba 2SK3109 QH08.
    Nie ma jednak sensu naprawiać tego monitora jeśli nie wymienisz procka. Sprawdż co jest uszkodzone, ile będzie Cię to kosztować i czy opłaca się naprawiać. Gdy się zdecydujesz procesory mam po 45zł,

0
  • #3 11 Sty 2005 13:38
    Jarek.b1
    Poziom 19  

Z opisu usterek które opisałeś wynika że pada trafo-powielacz lub też sprawdź kondensator przy tranzystorze na WN - stracił pojemność.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo