Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mechatronik czy teleinformatyk ? A może co innego ?

-batiman 21 Maj 2012 16:35 1284 1
  • #1 21 Maj 2012 16:35
    -batiman
    Poziom 2  

Witajcie, zostało mi już mało czasu na wybór a ja dalej jestem niezdecydowany. Na oku mam takie kierunki :

- Technik Mechatronik
    - Technik teleinformatyk
    - Technikum Samochodowe (mechanik)

Ogólnie jest ze mną tak : moje oceny z matematyki i fizyki to są same dwójki, średnia ledwo ponad 2. Najchętniej poszedł bym na teleinformatyka ze względu na moje zainteresowania (naprawa telefonów komórkowych czy innych urządzeń) oraz zabawa z oprogramowaniami. Myślę że na tym kierunku mógłbym się dokształcać na przyszłość. Nie marzę o świetnie płatnej pracy po tym kierunku, bo jak skończę 18 lat chcę założyć firmę, więc zarobek tak czy siak mieć będę.

Lecz z drugiej strony, w przyszłości na pewno przydała by mi się podstawowa wiedza z mechatroniki. Ogólnie ten kierunek mi pasuje z tego względu, że mam tam łatwy dojazd i kilku kolegów w tej szkole. Więc nie czuł bym się samotnie. Ale z tego co wyczytałem, mechatronik to nie jest za bardzo podstawowa wiedza nt. naprawy pojazdów. Więc sam nie wiem.

Jest też technikum samochodowe, najlepiej mi to pasuje ze względu na to że tam nauczył bym się teorii napraw samochodów, co właśnie chciałem wiedzieć. W przyszłości może otworzył bym swój warsztat. Tak zawsze chciałem zrobić.

No i mam właśnie dylemat. Iść na teleinformatyka z którego bardzo ciężko będzie mi zdać, ale będę się kształcił w kierunku swojego hobby ? Czy iść do mechatronika, który mało mnie interesuje ale tam mam znajomych ? A może samochodówka i wiedza, którą chciałem zdobyć ?

Ludzie, pomóżcie !

• #2 21 Maj 2012 17:41
    pawel-jwe
    Poziom 30  

-batiman napisał:
    moje oceny z matematyki i fizyki to są same dwójki, średnia ledwo ponad 2

Czyli ze ścisłych jesteś "noga"
    -batiman napisał:
    - Technik Mechatronik
    - Technik teleinformatyk

Na tych kierunkach matmy (czy ogólnie ścisłych przedmiotów) jest sporo i są dość ważne, więc musiał byś się bardzo mocno przyłożyć aby solidnie i dobrzy przyswoić wiedzę.
    W Samochodówce, zresztą przedmioty ścisłe też są ważne i trochę tego jest, ale z Twoimi ocenami wydaje mi się że tech. samochodowe było by dla Ciebie "najlepsze".
    -batiman napisał:
    kilku kolegów w tej szkole. Więc nie czuł bym się samotnie.

Kiepski priorytet doboru szkoły...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME