Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault ESPACE 2.2 dci. Co ma za zanczenie czujnik poziomu oleju?

Pukacz 21 May 2012 18:22 5416 12
    Pukacz
    Level 9  
    Witam posiadam Renaulta Espace 2.2 dci 150 km, mam nastepujacy problem. Przy skladaniu silnika uszkodzilem czujnik poziomu oleju i nie wiem, czy on ma jakas wielka funkcje w poprawnej pracy silnika.
    gilus1
    Level 28  
    Jeśli poprzez uszkodzenie nie będzie docierał sygnał o prawidłowym poziomie oleju to silnik się nie uruchomi. Jeśli zaś uszkodzony czujnik będzie wskazywał prawidłowy poziom to wszystko będzie w porządku. Nie wiem jakie uszkodzenie zdałeś czujnikowi więc możesz pofatygować się i złożyć silnik i próbować uruchomić lub od ręki wymienić na nowy i wtedy bez obaw składać dalej.
    Pukacz
    Level 9  
    Silnik odpalil, ale po przejechaniu zaledwie paru kilometrow zapala sie scheck. Zauwazylem rowniez ze samochod nie ma mocy taka jaka powinien miec. Pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

Pukacz wrote:
    Silnik odpalil, ale po przejechaniu zaledwie paru kilometrow zapala sie scheck. Zauwazylem rowniez ze samochod nie ma mocy taka jaka powinien miec. Pozdrawiam

I nie wiem czy ma ten czujnik cos z tym wspolnego.
    Przy ponownym odpaleniu gasnie scheck ale nie ma takiej mocy jak przystoi na 150 km.
    milejow
    Level 43  
    gilus1 wrote:
    Jeśli poprzez uszkodzenie nie będzie docierał sygnał o prawidłowym poziomie oleju to silnik się nie uruchomi

Zgadza się ale nie ma to zupełnie znaczenia w tym masterze, ma palić z uszkodzonym/bez czujnika. Czujnik jest podłączony tylko i wyłącznie do zegarów, nigdzie więcej
    Pukacz
    Level 9  
    Nie wiem sam na czym mam go zdjagnozowac. Zastanawiam sie nad kupnem Clipu diagnostycznego. Co myslicie o tym Clipie Diagnostycznym z Allegro za 850 zl.?
    EGR przeczyscilem, objawy sa takie same.
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zdecyduj się, temat jest o masterze, a piszesz o espace.

Kogo chcesz oszukać? Nas czy siebie? Piszesz że silnik składałeś, a przyczyny złej pracy silnika szukasz w czujniku poziomu oleju?

Co tam tworzyłeś przy tym silniku?

Pukacz wrote:
    ale nie ma takiej mocy jak przystoi na 150 km

A ile przystoi? Espace to spore auto.

gilus1 wrote:
    Jeśli poprzez uszkodzenie nie będzie docierał sygnał o prawidłowym poziomie oleju to silnik się nie uruchomi

Bzdura!
    Pukacz
    Level 9  
    Do moderatora. Kolego nikogo nie chcem oszukac!!! I prosze nie z takimi tekstami ok !!!
    Napisalem bo sam uszkodzilem ten czujnik poziomu oleju i chcialem sie upewnic czy on ma jakies wielkie znac zenie.
    Kolego moderatorze ty w innych postach piszez ze master i espace ma takie same silniki !!! to prosze nie wychylaj sie z twoja madroscia kolego z chyba poznania....
    Przemo9826
    Gniezno...... Ło matko.....

Tak silniki te same, ale określ o jakie auto chodzi!

Pukacz wrote:
    to prosze nie wychylaj sie z twoja madroscia kolego z chyba poznania....

Chcesz się licytować?

Coś źle poskładałeś/zrobiłeś/podłączyłeś, a Ty szukasz winy w czujniku poziomu oleju, czyli sam siebie chcesz oszukać licząc na to że po wymianie czujnika moc wróci :lol:

Przypominam:

Regulamin

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

Poprawiasz albo wedle regulaminu kosz.
    Pukacz
    Level 9  
    Moderatorze co myslisz o Diagnostyce Clip z Allegro ? Zrobie conieco z tym sprzetem?
    A w tym silniku to wymienialem wtryskiwacz. Moze go trzeba przeprogramowac?
    Przemo9826
    Wtryskiwacz jest na górze, a Ty czujnik poziomu złamałeś który jest na dole, więc?

Nic nie myślę o tym, na alei komisowej w Gnieźnie na pewno Clipy mają, a wtryskiwacza przyuczać nie musisz.
    trans-serwis
    Level 39  
    Jestem ciekaw co tym Clipem zrobisz? Elektrodo pomocy.
    Pukacz
    Level 9  
    Koledzy potrzeboje jakis nie drogi a skuteczny przyzad diagnostyczny do Renaulta, co mozecie mi polecic?
    mkaminski100
    Level 18  
    Pukacz wrote:
    Koledzy potrzeboje jakis nie drogi a skuteczny przyzad diagnostyczny do Renaulta, co mozecie mi polecic?

ELM 327, testery z Allegro lub chinski CLIP (nie zaprogranujesz nic nim).