Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s

21 Maj 2012 19:31 2008 22
  • Poziom 7  
    Witam
    Zmieniłem chłodzenie na HD 5850 na gelid icy vision rev 2, wiązało się to także z odpinaniem kabli itp, także z dysku twardego.
    Po odpaleniu komputer normalnie się włącza, jest obraz, post screen, mogę wejść do biosu, ale po ok 10-12s monitor wyświetla komunikat brak sygnału, dioda od HDD pali się intensywnie (zamiast mrugać/gasnąć).
    Jak zostawię go normalnie, to wyświetla "Trwa uruchamianie systemu windows" i po 2-3s od tego komunikatu ekran gaśnie, a komputer dalej chodzi.
    W biosie mogę zerknąć na max 1 rzecz i też gaśnie.
    Co jest?
    Sprawdziłem i pasta nie zwiera GPU, więc nie wiem... co radzicie?
    Prosta wymiana a komp się zchrzanił...
    W razie czego odpowiem na wszystkie pytania.
    Pomocy!!
  • PCBway
  • Poziom 7  
    Nic nie było w instrukcji o podkładkach, więc są nieruszane. Powinienem je gdzieś założyć

Dodano po 1 [minuty]:

Rozłączałem wszystko, podłączałem ponownie itp. Dalej nie działa. Próbowałem odłączać wentylatory, odłączać HDD, NIC :(

Dodano po 11 [minuty]:

Pozycja leżąca -> sprawdzona, nic, to samo. Odłączenie wentylatora (tylko dla testu) to samo. Odłączenie HDD -> to samo.
    Rdzeń w porządku, na szczęście.
    Pcb się dość wygina, ale nie jakoś mocno przesadnie.
    Pasta nie zwiera gpu -> koło rdzenia są takie przylutowane małe wystające rzeczy. Nie ma na nich pasty, czyli nie ma tam zwarcia (na jakieś 80%, wstępnie było, ale czyściłem benzyną ekstrakcyjną.
    ramy, vrm, gpu było czyszczone benzyną ekstrakcyjną aptekarską (bardzo czystą).
    odstępy sprawdzałem 4x i są dobre, te do hd 5850 z instrukcji.
    Zastanawia mnie brak niebieskiego kabelka przy tym chłodzeniu, czy GPU nie sprawdza, czy wentylator chodzi? Może wyłącza się dla bezpieczeństwa?
    Próbowałem wenty podłączyć pod 12v, pod gpu, w ogole nie podłączać, to samo.
  • Poziom 18  
    Skoro piszesz że chłodzenie nie przylega do rdzenia to jak chcesz aby komputer normalnie działał? Po co odpalasz kompa skoro źle założyłeś chłodzenie? Tak to możesz za którymś razem w ogóle uwalić tą grafikę. Chłodzenie musi przylegać na do całej powierzchni rdzenia.
  • Poziom 7  
    Przylega dobrze, nie wygina karty zbytnio.
    Zdjęcia tutaj.

hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s

Gdzie napisałem że nie przylega?
    Po mocnym skręceniu przylega, nic się nieukruszyło ani nic.
    Czy komputer bada pracę wentylatorów? może coś zdalnie wyłącza te wentylatory?
  • PCBway
  • Spec od komputerów
    Uruchom komputer bez karty graficznej i sprawdź czy płyta żyje, czy masz sygnały biosa. Zaczekaj kilka minut, czy się nie wyłączy.
  • Poziom 7  
    A czemu ma płyta nie dzialac? przeciez moge wejsc do biosu, ale pada sygnal z monitora po 10-15s(monitor ok, wiatraki dalej się kręcą, wygląda jakby karta przestala nadawac). Wina ewidentnie w karcie, ale nie wiem o co chodzi i jak to naprawic. jezeli bylby to problem permanentny, to raczej niewstawalby na te 10-15s.
    Wyswietla sie wchodzenie do windowsa (ale pada syngnal), moge wejsc do biosu (tez pada sygnal po 10-15s).
    Wiec czemu plyta?
    Nic przy plycie nie robilem. Wyjelem delikatnie karte, odlaczylem wszystko, poszedlem do innego pokoju, zrobilem ja, wlozylem -> komputer is dead.
    Nie ma sygnalow bo glosniczek nie podlaczony. Nie wiem co wiecej moge powiedziec... probowalem podlaczac stare chlodzenie, prawie wszystko co mi do glowy przyszlo......
    serio, no idea. Mysle ze plyta nie uszkodzona bo co 2-3miechy wyciagalem karte, czyscilem i wkladalem spowrotem i chodzilo, wiec akurat teraz bym ja uszkodzil? :O

NAJWAZNIEJSZE:
    POJAWIA się logo windowsa (to animowane z win7) i napis trwa ładowanie windowsa czy jakoś tak. tzn, że dane z HDD przechodzą przez GPU do monitora.
    Pojawia się normalnie post screen itp...
  • Poziom 19  
    Na zdjęciu widać, że rdzeń karty nie do końca przylega go radiatora.Na starym chłodzeniu nie było termopada?
  • Poziom 7  
    po 12h+ pracy przy kompie, posprawdzaniu wszystkiego itp. Komp chyba wstaje Bez karty graficznej (odpalam na 5min, po czym wduszam wyłącznik i po 20-30s gaśnie)
    Zwarty był kabelek od speakers odchodzący od płyty głównej i dosłownie spłonął.
    Zasilacz sprawdzony i chodzi. Płyta chyba też.
    TERAZ jak odpalam z tą kartą (kable WSZYSTKIE od nowa chyba dobrze podłączone, sprawdzona izolacja, obudowa nie kopie itp), to post screen normalnie, wyswietla trwa ładowanie windowsa (win7). po czym znika ta wiadomość, szaro-czarny ekran. czarny ekran, szaro-czarny ekran, czarny ekran i reset i replay.
    Coś można podejrzewać? Wyświetla się informacja trwa ładowanie windowsa razem z logiem, więc chyba to idzie przez kartę graficzną.
    Jakiś pomysł?
    Wszystkie napięcia ok z wyjątkiem -11.4V na -12V. Wszystko inne ok. (+/- 10%).
    LEDy na tej MB nie wyświetlają problemu.
  • Poziom 7  
    Za dużo pasty by dało takie objawy? Zdjąć nadmiar czy co?
    Mogę sprawdzić tą kartę na innym komputerze ALE CZY GO NIE USZKODZI?!
    Wywala przy wstawianiu zdjęć:nieprawidłowy format zdjęcia, dozwolone są (i tutaj są wymienione), a zdjęcie w JPG przecież...
  • Poziom 23  
    Zaizoluj śrubki pod podłużnym radiatorem, po co puszczać prąd przez niego? :P Niby łączą się pola GND ale kto wie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolega rafal131313 dostaje ode mnie 'Pomógł' za poprawienie zdjęć za autora tematu...
    Zdjęcia przeniosłem do postu autora.
  • Spec od komputerów
    Jaki masz zasilacz ? Napięcia mierzone miernikiem ? Sprawdź swój komputer z inną kartą graficzną.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za zdjęcia, serio nie wiem czemu mi wywala ten error...
    Co do długiego radiatora -> wstawiłem pod niego te podkładki dołożone do chłodzenia -> to wystarczy jako izolacja?
    Zasilacz Corsair 520HX, napięcia mierzone MIERNIKIEM.
  • Poziom 23  
    hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s
    Wykorzystaj wszystkie podkładki, tam gdzie główki śrub dotykają PCB.
  • Poziom 7  
    Wszystkie podkładki zamontowane już. Weszło 12(6 od dołu 6 od góry, 8 na główne chłodzenie i 4 na to długie).
    Kolejne zdjęcia tym razem z HDD, ponieważ znowu nie akceptuje mi imageshack, nie wiem dlaczego...

hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s hd 5850 zmiana chłodzenia, brak sygnału po 10-15s
  • Poziom 7  
    no nie działa. Dalej to samo. Nie ma żadnego przebicia na żadnym radiatorze, nie ma masy na żadnej śrubce. Więc już sam nie wiem. Zwarcia nie ma...

Dodano po 14 [minuty]:

dodatkowo, dużo pasty zostaje na rdzeniu/chłodzeniu, więc może nie dociska wystarczająco mocno? Odkręciłem -> Rdzeń w całości.

Dodano po 46 [minuty]:

Po zamontowaniu nowego chłodzenia + ten oryginalny backplate co dociska -> nawet nie było obrazu.
    Zamontowane na lekkim przykręceniu -> Uruchomiłem w trybie awaryjnym, to wczytywało wszystkie sterowniki, jak wczytało wszystkie, to ekran zgasł, a komputer dalej chodził, ale bez ekranu...
  • Poziom 23  
    Ajajaj, takie objawy jak mówisz wskazują na uszkodzone luty... Możliwe, że przegięcie się zimnego PCB spowodowało, że puściło kilka połączeń, np. pod GPU...
  • Poziom 7  
    Można to naprawić np lutownicą punktową albo jakiś serwis jest w nie-kosmicznych cenach?
  • Poziom 19  
    Wyczyść dokładnie rdzeń z pasty i zobacz pod światłem czy gdzieś się rdzeń nie ukruszył. Swojego czasu podczas testów coolerów GPU uwaliłem tak jednego Radeona HD4870 ;/