Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Ariston MBA 3832 C - nie mrozi

Art-ur 21 May 2012 20:00 5123 5
 • #1
  Art-ur
  Level 12  
  Posiadam tą lodówkę od 8 lat. Pierwsza naprawa po 5 latach rozszczelnienie. Druga naprawa miesiąc temu - nie chłodziła - wymiana czujnika temperatury z tyłu na ściance pomogło. Teraz przestała mrozić. Najpierw stopniowo a teraz całkowicie. Czy może to być czujnik w zamrażarce? Czy jest on taki sam jak ten z tyłu i jak się do niego dobrać?
 • #2
  jasiekgargamel
  Level 12  
  Nie napisałeś, czy sprężarka pracuje. Jeżeli sprężarka pracuje cały czas, a efektu chłodzenia nie ma, to najprawdopodobniej jest nieszczelność w układzie. Jeżeli jest to chłodziarka NO FROST to warto sprawdzić, czy nie nastąpiło oblodzenie parownika. W takim przypadku trzydniowe rozmrażanie powinno dać rezultat.
 • #3
  Art-ur
  Level 12  
  Lodówka nie chodzi cały czas. Chłodziarka dobrze pracuje tylko zamrażalnik nie mrozi.
  Gdzie sprawdzić ten parownik?
 • #4
  riv11
  Level 11  
  O ile dobrze pamiętam to Ariston MBA 3832 C nie posiada systemu NO FROST. Być może zamrażalka po prostu, wymaga już rozmrożenia.
 • #5
  adaMus 100
  Level 14  
  Witam prawdopodobnie nieszczelność, w tych lodówkach priorytetem jest chłodziarka i przy ubytku gazu elektronika dba tylko o chłodziarkę. Proponuję wyłączyć pokrętłem chłodziarkę zostawić włączoną zamrażarkę dodatkowo włączyć super chłodzenie ,zawór powinien się przełączyć zamrażarka powinna się schładzać ,jak wyłączysz po jakimś czasie super chłodzenie zamrazarki i lodówka przestanie działać można byłoby się czepiać czujki. Oporność czujek to ok 3,5 -4kom przy 20 st.
 • #6
  Art-ur
  Level 12  
  Problem chyba się wyjaśnił. Po wyłączeniu pokrętłem samej chłodziarki ruszył zamrażalnik. Pojawił się szron ale nie na wszystkich żeberkach - wychodzi na to, że rozszczelnienie - drugi raz, po dwóch latach - co za tandeta. Chociaż znajomy ma identyczną od 7 lat i na razie spokój, żadnych usterek.
  Czas na nowy sprzęt - tylko jaki?