Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B - nieszczelny kompresor klimatyzacji.

21 Maj 2012 21:05 15605 14
  • Moderator Samochody
    Vectra B 1997r. X20DTL

Cieknie po deklami. Dużo opinii się nasłuchałem że co druga używana sprężarka tak ma więc kupno używki chyba nie jest dobrym rozwiązaniem. Co z tym robić żeby było dobrze i nie drogo?
    Dostane może gdzieś jakiś zestaw naprawczy, czyli oringi i simering na wałek, ewentualnie co jeszcze się wymienia?
    Na razie to w sumie z ciekawości tylko rozebrałem, i nie wiem jak rozdzielić tą drugą stronę jakoś bezinwazyjnie, może ktoś podpowie?
    Nie spieszy mi się z tym to mogę się pobawić.
    Opel Vectra B - nieszczelny kompresor klimatyzacji.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie bawił bym się z tym bo uszczelnienia trudno dostać samemu, poszukaj lepiej w okolicy warsztatu. Miałem identyczny problem z kompresorkiem SD6V12 z renówki(standardowo ciekną z uszczelnienia wału pod kołem pasowym), oddałem do uszczelnienia w warsztacie-200zł z nowym olejem,rok gwarancji-właśnie mija 2 lata i jest ok. Wysyłkowo też robią-,,klimaplus lublin,,
    http://www.klimaplus.pl/
  • Moderator Samochody
    milejow napisał:
    poszukaj lepiej w okolicy warsztatu

No właśnie taka była moja pierwsza myśl. Tylko jak na razie gdzie nie zapytałem w okolicy to potrafią tylko wymienić całe elementy i napełnić. Ale chyba jeszcze poszukam.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    bez problemu kupisz komplet uszczelnien cena ok.99 zeta np.intercars lub wystarczy wpisac w wyszukiwarke harisson v5 drugą strone zdejmiesz ostukując delikatnie małym młotkiem ciasno siedzi na oringu
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Kolego kilka dni temu uszczelniałem właśnie u siebie v5. W sumie prosta sprawa, jutro albo pojutrze załaduję sprężarkę olejem, całość do auta i na sprawdzenie szczelności i nabicie. mam nadzieję,że będzie ok. a co do uszczelnień to sprawdź to: http://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p/ZESTAW...matyzacje-Samochodowe-Klimatyzacja-Czesci/642
    Podobno są dwa zestawy, różnią się uszczelniaczem, ale jak masz rozebraną sprężarkę to naocznie rozpoznasz.
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Tylko simering na wałek zakładaj przez jakąś tulejką bo się uszkodzi od otworu na klin.W sumie prosta robota.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    W zestawwie powinna byc tulejka do zamontowania uszczelniacza.Bez tulejki uszkodzisz .
  • Moderator Samochody
    Oddałem kompresor do zakładu który się tym zajmuje. Miało być gotowe na dziś ale się nie udało bo chyba właśnie ten simering nie ten co trzeba dostali. Więc na razie jeszcze czekam.
  • Moderator Samochody
    No i lipa. Puścił azot na osi wałka pod sprzęgłem. Czy tam w ogóle ma prawo być ciśnienie?
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Żle założony simering.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Moze uszkodzil prz zakladaniu(znam to)
  • Moderator Samochody
    Znaczy że tam normalnie jest ciśnienie i ten simering ma je utrzymać?
    Ten co robił sprężarkę twierdzi że ciśnienia ma nie być a simering to tylko od oleju.
  • Poziom 14  
    On nie wie jak działa klima,olej nie jest odseparowany od gazu tylko połączony razem z nim.
    Tam jest ciśnienie.Zniszczyłem kilka uszczelniaczy zakładając je bez odpowiedniej tulei.
  • Poziom 2  
    Dokładnie tak jak pisze kolega wyżej . Przyczyną jest źle założony simmering . Olej jest połączony wraz z czynnikiem chłodzącym więc ciśnienie jest :) A jak w warsztacie uszkodzili uszczelniacz więc na Twoim miejscu złożyłbym reklamację . Pozdrawiam !!
  • Moderator Samochody
    Skończyło się na włożeniu drugiego kompresora, bo się trafił w miarę świeży i sam go sobie wyjąłem z anglika.